ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE HURMA AĞACI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Hurma ağacı örgü modeli nasıl yapılır?

Şiş örgüsünden yapılmış çok şık bir modelin detaylı yapım aşamasını bugün sizlere göstermek istiyorum. Kullanılan renkler ile hurma ağacı örgü modeli olarak adlandırılan bu model örgü işi yapacağınız her yerde kullanılabilecek bir tasarım. Modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bugün size oldukça renkli ve kullanışlı bir şiş örgüsü modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu model ile çok şık kazaklar, hırkalar yapabilirsiniz. Çocuklar için süveter veya yelek yapılabilir. Atkı olarak da yapabilirsiniz. Kendiniz için hırka veya kazak yapabilirsiniz. Model çok kullanışlı bir şiş örgüsü modeli. Kendiniz yapmak istediğiniz örgü işine göre renginizi belirleyip harika bir örgü işi yapabilirsiniz.

Hurma ağacı şiş örgü modeli yapımı için burada sarı, yeşil ve kahverengi renkler kullanılmış. Üç renk ile model çok güzel olmuş. Modelin yapımı için 4 ün katlarında ilmek almanız gerekiyor. Birde burada kenar ilmekleri eklenmiş. Bu sayılarda nelere dikkat edilmesi gerek burada bahsedilmiş.

Örgü modelinin yapımı için öncelikle lastik örgüsü yapılıp üzerine model kurulumu yapılırsa bu şekilde daha güzel olacaktır. Şiş örgüsünü daha önce yapmamış olanlar video içerisinde verilen detaylara dikkat ederek model yapımını öğrenebilir. Bu model dışında farklı şiş örgüsü ve tığ işi modellerine daha önceki yazılardan göz atabilirsiniz.

Hurma ağacı örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPJ5Y7or7feW7u2eXAvZTQA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu