ŞİŞ ÖRGÜSÜ İLE YÜZÜK ÖRGÜ MODELİ NASIL YAPILIR?

Farklı örgü işlerinde kullanılabilecek bir tasarım yüzük örgü modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapılan oldukça kolay ve birçok örgü işinde kullanabileceğiniz bir modelin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Yüzük örgü modeli her çeşit örgü ipi ile yapabileceğiniz çok kullanışlı bir model. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örgü işleri için bugün size yine güzel bir modelin anlatımını göstermek istiyorum. Bu model ile bebek ve çocuklar için hırka, yelek ve kazak yapılabilir. Süveter yapımında bu model kullanılabilir. Yine bu model ile bayanlar için yelek ve şal yapılabilir. Atkı ve bere yapımı için de bu model rahatlıkla kullanılabilir. Kısacası model oldukça kullanışlı olup dilediğiniz yerde bu modeli kullanabilirsiniz.

Yüzük örgü modeli yapımı için burada orta kalınlıkta bir ip kullanılmış. Bebekler için bir örgü işi yapacaksanız bebe yünü, yelek ve şal yapımı için bu modeli kullanacaksanız angora ip kullanabilirsiniz. Kullandığınız ipe uygun da bir şiş tercih ederseniz ortaya harika bir el işi çıkacaktır. Şiş olarak burada orta kalınlık ip için 3,5 numara şiş kullanılmış.

Bu model ile yelek veya kazak yapacaksanız ilmek aldıktan sonra lastik örgüsü yapabilirsiniz. Burada da önce lastik örgüsü yapılmış ve üzerine model kurulumu yapılmış. Model 4 ilmek üzerine kuruluyor. Birer tane de kenarlar için ilmek alınmış. Siz bu ilmek sayısına göre ölçünüzü ayarlayabilirsiniz.

Yüzük örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu