ŞİŞ ÖRGÜSÜ JİLE BEBEK ELBİSESİ MODELİ YAPIMI

Kız çocuklar için örgü elbise modeli yapımı

Kız çocuklarına yapabileceğiniz yapımı oldukça kolaya ama çok şık bir elbise modelinin yapımını sizlere göstermek istiyorum. Jile bebek elbisesi modeli yapımı için aşağıda verdiğim detaylı yapım aşaması içeren videoyu takip edebilirsiniz.

Kız çocukları için yapılmış elbise modellerini sizlere sık sık göstermeye çalışıyorum. Ben örgü işinden yapılmış olan elbiseleri sevdiğim için sizlere de bunları göstermeye çalışıyorum. Şiş örgüsünden yapılmış olan bir elbise modelini bugün sizlere göstereceğim. Elbisenin yapımı çok kolay. Örgü işine yeni başlayanlar dahi bu elbiseyi kolaylıkla yapabilir.

Kız çocuk örgü elbise modeli yapımı için burada ören bayan markalı ipten madam coton serisi seçilmiş çok güzel açık mavi renkte bir ip kullanılmış. Şiş olarak 3.5 numara şiş kullanılmış. Elinizin sıklığına göre siz şiş numaranızı ayarlayabilirsiniz.

Elbise modeli iki parça halinde yapılmış. Etek ucundan başlanarak yapılan bu elbise düz bir örgü modeli ile yapılmış. Elbise 2 4 yaşa uygun ölçülerde yapılmış. Önce elbisenin arka tarafının etek ucundan başlanmış. 120 ilmek alınmış ve düz bir örgü yapılmış. Burada video içerisinde arka parçanın nasıl başlanacağı açıklanmış. Videodaki anlatımda ön kısmın yapımı anlatılmış ve burayı takip ederseniz bütün detayları öğrenebilirsiniz.

Videoya başlamadan önce her bir detay ayrıntılı bir şekilde açıklanmış. Ön kısım iki parça halinde yapılmış. Kol kısımlarının ve yaka kısımlarının yapım aşamaları da açıklanmış.

Jile bebek elbisesi modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCFhYvl19jsOeA6-LkEe4YvA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu