ŞİŞ ÖRGÜSÜ Y BURGU MODELİ İLE YANDAN DÜĞMELİ BEBEK YELEĞİ YAPIMI

Y burgu modeli ile yandan düğmeli bebek yeleği yapımı

Daha önce sizlere y burgu modelinin nasıl yapıldığını gösteren bir videolu anlatımı göstermiştim. Bugün işe sizlere yandan düğmeli y burgu bebek yeleği modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu yelek modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Bebekler için yapılabilecek yelek modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere klasik yelek görünümünden daha farklı olan yandan düğmeli şekilde yapılmış bir yelek modeli göstermek istiyorum. Ben bu tarz yelek modellerini çok beğeniyorum ve bebekler üzerine çok şık duruyor. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdan takip edip sizlerde bu yelek modelini yapabilirsiniz.

Y burgulu yelek modeli yapımı için burada 1 yumak bebe yünü kullanılmış. Burada yapılan yelek modeli 1 yaş bebekler için oldukça ideal. Daha büyük bir yelek modeli yapmak isterseniz videoda verilen anlatım detaylarına dikkat etmelisiniz. Şiş olarak 3,5 mm lik şiş kullanılmış. Birde 4 tane düğme kullanılmış.

Yemek modelinde daha önce size gösterdiğim y burgu modeli kullanılıyor. Kenar kısımlarda işe haroşa örgü yapılmış. Yelek modeli tek parça halinde örülmüş. Örgü işine yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek kolayca model yapımını öğrenebilir. Kısa sürede güzel bir yelek modeli yapmak isterseniz bu yelek modeli çok ideal. Örgü işi yapıp satanlar için de bu model çok güzel bir işi.

Y burgulu yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCdi6MIx6ZleNP88mPgtpyoA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu