ŞİŞLERLE GÖZ ALICI HAVLU KENARI YAPIMI

ŞİŞ İLE HAVLU KENARI TARİFİ

Çeyizler geçmişten günümüze asla değişmeyen adetlerden birisi olarak yer almaktadır. Gerek erkek olsun gerek kadın olsun herkes çeyizinde havlu bulundurur. Havluyu gösteren ve onu güzel kılan asıl şey ise havlunun kenarlarıdır. Bu yazımız içerisinde şişlerle göz alıcı havlu kenarı yapımı hakkında bilgi vereceğim. Böylelikle havlularınız hem kullanışlı olurken hem de banyolarınızda şık bir görünüm yakalamanızı sağlayacak. Üstelik hediye olarak da verilebilecek bu havlular ile birlikte muhteşem bir fikre sahip olabilirsiniz. Videom ile birlikte sizler de kolaylıkla havlu kenarı yapabilecek ve havlularınıza farklı bir görünüm kazandırabileceksiniz.

Şiş İle Havlu Kenarı Nasıl Yapılır?

Şiş ile birlikte yapılacak olan havlu kenarının her aşamasını sizlerle paylaşacağım. Böylelikle havlu kenarı yaparken uygulamanız gereken her adımı görecek ve çeyizleriniz için yaparken de kolaylıkla kenarlarınızı tamamlayabileceksiniz. Bütün aşamaları ile videoda yer alan havlu kenarı yapımında sizlere hangi şişleri kullanmanız gerektiğini anlatacağım.

Ayrıca hangi ipi kullanırsanız daha iyi olacağını ve modelin nasıl seçilmesi gerektiği gibi birçok detay da video ile birlikte sizlerle buluşacak. Çeyizlerin en önemli parçalarından birisi olan havlular için sizler de kenar yapabileceksiniz. Şişlerle göz alıcı havlu kenarı yapımı ile birlikte havlularda şık bir görünüm kazanılabilecek.

blank

 

Hemen hemen herkesin severek tercih ettiği modelleri videom ile sizlerle paylaşacağım. Havlu kenarının genişliği 2 ile 3 santim arasında olmalıdır. Eğer havlu daha büyük ise daha geniş bir model tercih edilebilir. Örgü yapılan ipler polyester olarak tercih edilebilir. 50 numara herhangi bir havlu kenarı ipi ile birlikte örgü kolaylıkla yapılabilir. Bir havlu kenarı için ortalama uzunluk 170 santim olabilir. Bu uzunluk havluya fazla gelir ise kolaylıkla kesilebilir ama tam ölçü için önceden havlu ölçülebilir.

Video Kaynağı: https://www.youtube.com/watch?v=H8vj_YEecuA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu