SONBAHAR GÜNEŞİ DANTEL MOTİFİ YAPIMI VE BİRLEŞTİRME İŞLEMİ

Çeyizler için sonbahar güneşi dantel modeli yapımı

Dantel modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere farklı el işlerinde kullanabileceğiniz sonbahar güneşi dantel motifi yapımı göstermek istedim. Bu dantel motifinin yapımı dışında birleştirme işleminin nasıl yapılacağını da sizlere göstereceğim. Dantel motifinin yapımı ve birleştirme işleminin yapımına dair tüm detayları aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Çeyizleri için hazırlık yapanlara veya el işi yapıp satanlara yeni dantel modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün görünce çok beğendim ve farklı el işlerinde kullanabileceğinizi düşündüğüm bir motif yapımını göstermek istedim. Bu dantel motifi küçük yuvarlak halinde yapılmış. Siz bu motifi birleştirerek salon takımı, runner, vitrin örtüsü, sehpa örtüsü ve tepsi içi gibi farklı dantel modelleri yapabilirsiniz.

Tığ işi dantel motifi yapımı için Altın başak 50 numara dantel ipi kullanılmış. Burada beyaz renk kullanılmış olsa da siz dilerseniz renkli dantel ipleri de kullanıp dekorasyonunuza uygun bir dantel modeli yapabilirsiniz.

Dantel modeli tırabzanlar yardımı ile oluşturuluyor. Burada yuvarlak yapılan motif her sırada yapılan işlem ile büyültülüp küçük bir dantel motifi elde ediliyor. Hazırlanan bu motifler birbiri ile birleştirilerek ilerliyor. Yani motifin yapımı tamamlanmadan diğer motif ile birleştiriyor ve bu şekilde motif birleştirmesi yapılıyor. Bunun nasıl yapılacağı da ikinci video içerisinde açıklanmış.

Sonbahar güneşi dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu