SONBAHAR HIRKASI YAPIMI

Tığ işi sonbahar hırkası yapımı

Bayanlar için bugün harika bir hırka modeli yapımı daha göstermek istiyorum. Sonbahar hırkası modeli yapımı çok basit olan ama kullanılan ip ve ip rengi ile dikkatleri çeken bir tasarım olmuş. Bu hırkanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Şiş örgüsü ile veya tığ işi ile yapılmış olan hırka modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün size tığ işi ile yapılmış yapımı çok basit ve bu senenin modasına uygun olan bir hırka modeli göstereceğim. Aşağıda verdiğim detaylı yapım aşamasını takip ederseniz bu hırka modelini sorun yaşamadan kısa sürede yapabilirsiniz. Tığ işine yeni başlayanlar dahi bu anlatımdan faydalanıp kolaylıkla hırka modelini yapabilir.

Tığ işi sonbahar hırkası yapımı için renk geçişleri olan batik bir ip kullanılmış. İp olarak orta kalınlıkta bir ip seçilmiş. İp seçimi için videoda verilen detayları dinleyerek ip seçiminizi yapabilirsiniz. Tığ olarak ise 4 mm lik bir tığ seçilerek yumuşak bir örgü modeli yapılmış.

Hırka modeli yapımına yakadan başlanmış. Hırka modeli biraz panço havası verilerek yapılmış olan bir model. Hırkanın yapımına başlanırken en başta detaylı bir ölçü anlatımı yapılmış. Buradaki anlatımı takip ederek kendi beden ölçünüze göre bu hırkanın başlama ölçüsünü ayarlayabilirsiniz. Videodaki anlatımda 38 beden için yapılmış ve büyültmek için neler yapılacağından bahsedilmiş.

Tığ işi bayan hırka modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=LNeqdlhBKgs

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu