SU DALGASI YUVARLAK LİF MODELİ YAPIMI

Çeyizlik yuvarlak lif modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları için yine oldukça şık ve gösterişli bir lif modeli yapımı göstermek istiyorum. Su dalgası yuvarlak lif modeli çeyizler içerisinde dikkatleri çekecek çok şık bir tasarım olmuş. Bu lif modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Lif modelleri için sizlere yeni örnekler bulmaya devam ediyorum. Çeyiz hazırlıkları yapanlar el işi yapıp satanlar mutlaka detaylı yapım aşamalarını verdiğim örneklere göz atmalılar. Bugün göstereceğim lif modeli de yeni tasarlanmış oldukça şık bir model. Klasik lif modelleri dışında yeni modelleri yapıp çeyizleriniz içerisine eklemek istiyorsanız mutlaka gösterdiğim örneklere göz atmalısınız.

Çeyizlik yuvarlak lif modeli yapımı için burada lif tabanında beyaz lif ipi kullanılmış. Bunun dışında su dalgası modelinin yapım aşamasında sarı ve pembe renkte lif ipi kullanılmış. Elinizde bulunan farklı renkte birbiri ile uyumlu olan lif ipleri ile bu modeli yapabilirsiniz. Lif modeli yapımı için 8 mm’lik tığ kullanılmış. Siz elinizin alışkın olduğu tığı kullanabilirsiniz.

Lif modeli yapımı için öncelikle beyaz lif ipi ile taban kısmı yapılmış. Burada klasik yıldız tekniği ile hazırlanan bir lif tabanı yapılmış. Lifin kenar kısımlarında ise su dalgası modeli yapılmış. Buranın yapım aşamasını detaylı olarak videodan takip edip kolaylıkla yapabilirsiniz. Lif modelinin yapımı basit olduğun için bir günde dahi bu lif modelini yapabilirsiniz.

Su dalgası yuvarlak lif modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCbtdKI8kPwCDoYKjtTg_kTw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu