SÜMBÜL DALLARI ŞİŞ ÖRGÜSÜ MODELİ YAPIMI

Şiş örgüsü ile sümbül dalları örgü modeli yapımı

Bugün sizlere harika bir örgü modeli yapımını göstermek istiyorum. Farklı örgü işlerinde kullanabileceğiniz sümbül dalları şiş örgü modeli için sizlere aşağıda detaylı yapım aşamasını vereceğim. Burayı takip ederek bu modeli öğrenebilir ve daha farklı örgü işlerinde kullanabilirsiniz.

Örgü işlerinde farklı modelleri arayanlara bugün güzel bir model göstermek istedim. Bu model ile yelek veya hırka yapabilirsiniz. Örgü modeli oldukça şık ve gösterişli olmasının yanında kalın bir model olduğu için yelek veya hırka yapımı için uygun ipler seçerseniz bu model çok şık olacaktır.

Sümbül dalları örgü modeli ile isterseniz kışlık kalın bir kazakta yapabilirsiniz. Kazağın sadece ön kısmına bu örneği koyarak farklı bir tasarım yapabilirsiniz. Kazağın arka kısmını ve kollarını düz bir örgü ile örebilirsiniz. Bu sayede bu senenin kazak modasına uygun bir model yapmış olursunuz.

Ayrıca çeyizleri için hazırlık yapan ve yelek modeli arayanlar da bu modeli kullanabilir. Burada videoda gördüğünüz gibi bu model farklı renkteki ipler ile harika duruyor. Çeyiz için krem rengi bir ip kullanarak da bu yeleği yapabilirsiniz. Dilerseniz günlük kullanıma uygun renkler seçip yine çeyizler içerisine ekleyebileceğiniz yelekler yapabilirsiniz.

blank

Şiş örgüsü yelek modeli için burada verilen anlatımda modelin yapımı açıklanmış. Burayı takip ederek modelin yapımını öğrenebilirsiniz. Yelek yapımı için ise sizlere daha önce gösterdiğim yelek yapım videolarını takip ederek buradan yaka ve kol kısımlarının nasıl yapıldığını öğrenip kısa sürede bu yelek modelini yapabilirsiniz.

Burada video içerisinde modelin yapımına dair tüm detaylar verilmiş. Şiş örgüsü ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi buradaki anlatımı takip ederek sorun yaşamadan modelin yapım detaylarını öğrenebilir.

Modelin yapımı için burada farklı kalınlıkta örgü ipleri kullanılarak modelin iplerde nasıl durduğu gösterilmiş. Sümbül modeli 7 ilmek üzerine kuruluyor. Bunun dışında birer tane de kenarlarda iki ilmek almanız gerekir. Yani yapacağınız örgü işine göre 7 ve katlarında ilmek alıp üzerine de 2 tanede kenar ilmeği alarak örgü işine başlayabilirsiniz.

Sümbül dalları şiş örgü modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPJ5Y7or7feW7u2eXAvZTQA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu