TAVŞAN MOTİFLİ SALOPET TULUM YAPIMI

Şiş örgüsü ile tavşan motifli salopet tulum modeli yapımı

Bebekler için örgü işinden yapılmış olan salopet tulumlar son zamanlarda oldukça moda oldu. Bende sizlere bu tarz örgü işleri buldukça göstermeye çalışıyorum. Bugün şiş örgüsünden yapılmış tavşan motifli salopet tulum yapımını göstermek istiyorum. Bu tulumun detaylı yapım aşamasını aşağıda videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Örgü işinden bebeklere yapılmış tulum modelleri için sizlere şiş örgüsünden ve tığ işinden yapılmış farklı örnekler göstermiştim. Gösterdiğim bu tulum modelleri daha çok uzun kışlık modeller ama bugün sizlere kısa daha çok mevsimlik veya fotoğraf çekimlerinden kullanabileceğiniz salopet adı verilen tulum modeli göstereceğim. Bu tulumu hem kız hem de erkek bebeklere yapabilirsiniz.

Şiş örgüsü salopet tulum modeli için 2 tane farklı renkte Alize Baby Best markalı ip kullanılmış. Burada kız veya erkek bebeklere uygun renkler seçip yapabilirsiniz. Şiş olarak ipe uygun 4 numaralı şiş kullanılmış. 3 tane düğmeye ve tavşana eklemek için ise ponpona ihtiyacınız olacak.

Salopet modeli için burada sadece ön parçanın yapımı açıklanmış. Çünkü taşan motifi burada yer aldığı için sadece bu kısım açıklanmış. Ama arka tarafın yapım detayları da açıklanmış. Bu salopeti sade tavşan motifi olmadan yapmak isteyenler için de videoda açıklama yapılmış. Burada sizi zorlayacak olan sadece tavşan motifinin yapımı. Burasının yapımı da detaylı bir şekilde açıklanmış.

Tavşan motifli salopet tulum yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirseniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCaKiJP7UQgT8qc4u5A7XRiw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu