Taylor Swift en çok satan plak rekorunu kırdı!

ABD’li pop müzikçisi Taylor Swift, Evermore albümünün taş plak kaydıyla ülkesinde bir haftada en çok satan plak rekorunu kırdı.

Taylor Swift’in Evermore albümü birinci olarak Aralık 2020’de piyasaya sürüldü lakin albümün taş plak versiyonu 28 Mayıs’ta hayranlarla buluştu. Independent Türkçe’nin haberine nazaran; kaydın yayımlanmasını izleyen üç günde Swift, ABD’de 40 binden fazla kopya sattı. Bu rekor daha evvel Jack White’a aitti. White, Haziran 2014’te Lazaretto albümüyle 40 bin kopya satmıştı.

Forbes’un haberindeyse Swift’ten evvel White’ın rekorunu zorlayan isimler ortasında Lana Del Rey, Paul McCartney ve Ariana Grande üzere müzisyenlerin olduğu belirtiliyor. Rekoru kırmak Swift’in sadece üç gününü aldığı için hafta tamamlanana kadar 31 yaşındaki müzikçinin albümü muhtemelen muvaffakiyet eşiğini biraz daha yükseltecek.

Evermore albümünün kaset ve CD versiyonları da bulunuyor. Taş plak kaydının şimdi yayımlanmasının sebebinin üretiminin öbür versiyonlardan daha uzun sürmesi olduğu belirtildi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu