TEK RENK ÇEYİZLİK HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Tığ işi çeyizlik havlu kenarı dantel modeli yapımı

Havlu kenarına yapılabilecek oldukça şık ve gösterişli bir dantel modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Tek renk havlu kenarı danteli tek sıra halinde yapılan kolay bir model. Bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Dantel modelleri için bugün sizlere havlu kenarına yapılacak bir örnek model göstereceğim. Tığ işine yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği bu model çeyizler içerisine eklenecek olan havluların kenarlarında çok şık duracaktır. Havlu renginize göre seçeceğini tek renk ip ile de güzle bir uyum yakalayabilirsiniz. Ayrıca bu model pike takımlarının kenarlarında da kullanabileceğiniz şık bir kenar danteli modeli.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için burada krem rengi polyester oya ipi kullanılmış. Bu ip dışında diğer pamuklu dantel iplerinden de kullanabilirsiniz. Tığ olarak ise elinizin yatkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz.

Örnek model anlatımı için burada zincir çekilip üzerine model kurulumu yapılmış. Model enine örülerek devam ediyor. Yapmak istediğiniz yere göre istediğiniz uzunlukta yapabilirsiniz. Modelin yapımı dediğim gibi oldukça basit. Sadece videoda verilen sayılara dikkat etmeniz gerekiyor. Video içerisinde her bir sıranın yapım aşaması sayıları ile birlikte verilmiş. Buraya dikkat ettiğiniz sürece sorun yaşamadan kısa sürede bu dantel modelini yapabilirsiniz. Bu model dışında sizlere daha öncede farklı örnekler göstermiştim. Bu dantel modellerine de göz atabilirsiniz.

Tek renk havlu kenarı danteli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu