TEK SIRA TIĞ OYASI MODELİ YAPIMI

Yazma kenarı için tek sıra tığ oyası modeli yapımı

Yazma kenarına yapabileceğiniz yapımı çok basit olan tek sıra oya modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Kısa sürede güzel bir oya modeli yapmak istiyorsanız aşağıda detaylı yapım aşamasını verdiğim videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

El işleri yapıp satanlar veya çeyiz hazırlığı yapanlar yeni oya modellerini yapmak istiyorlarsa mutlaka gösterdiğim örneklere göz atmalılar. Sizlere tığ işinden yapılan çok şık ve gösterişli modeller göstermeye çalışıyorum. Çeyizlerinizi hazırlarken bu modeller ile görenlerin dikkatini çekecek büyük beğeni alacak çeyizler hazırlayabilirsiniz. Bugün sizlere tek sıra halinde yapılmış olan bir oya modeli göstereceğim. Bu oya modeli kaynana bohçaları içerisine eklenebilecek bir tasarım.

Tığ işi oya modeli yapımı için burada sade bir yazma modeli tercih edilmiş. Bu yazmanın üzerine yine aynı renkte tarçın rengi ip kullanılıp oya modeli yapılmış. Tığ olarak ise 22 numaralı tığ kullanılmış. Elinizin yatkın olduğu bir tığı kullanabilirsiniz. Oya modeli yapımı için birde pipete ihtiyacınız olacak. Bu pipet ilmek almak için kullanılacak.

Oya modeli yapımı için öncelikle yazma kenarına tığ batısı yapılmış. Daha sonra oya modelinin yapımına geçilmiş. Oya modelinin yapımı çok basit. Modelin yapım aşaması sayıları ile birlikte videoda açıklandığı için kolaylıkla öğrenebilir ve modeli hemen yapabilirsiniz.

Tek sıra oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCtSezhefi6zcPAUCJXUiDog

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu