TEKLİ Y BURGU MODELİ NASIL YAPILIR?

Şiş örgüsü tekli y burgu modeli yapımı

Şiş örgüsü ile yapılan çok güzel bir örgü modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımda vereceğim tekli y burgu modeli birçok farklı örgü işinde kullanabileceğiniz bir model olmuş.

Yapacağınız örgü işinde yeni modelleri denemeniz için sizlere yeni örnekler bulmaya devam ediyorum. Bugün  göstereceğim model ile çocuklar için yelek, hırka ve ceketler yapabilirsiniz. Süveter yapımında hem çocuklar için hem de erkekler için yapabileceğiniz süveter modellerinde bu örgü modeli çok güzel olacaktır.

Tekli y burgu modeli için burada örnek bir anlatım yapılmış ve 26 ilmek üzerine üç tane burgu modeli yapılmış. Her bir burgu modeli 6 ilmek üzerine kuruluyor. Burada yapılan her bir burgu modeli arasına da ikişer tane ters örgü yapılmış.

Video içerisinde örnek bir anlatım yapıldığından sadece küçük bir örgü işi yapılmış. Siz yapacağınız örgü işine göre ilmek sayınızı burgu modelinin kaç ilmek üzerine kurulduğunu öğrenip ölçü ayarlaması yapabilirsiniz. Videoda her bir detay açıklanıp model yapılmış. Daha sonra ise size bu model ile yapılmış olan çok güzel bir yelek modelinin yapımını da size göstereceğim.

Tekli y burgu modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCdi6MIx6ZleNP88mPgtpyoA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu