TIĞ İLE MUTFAKLARIN EŞSİZ PARÇASI: MUTFAK ÖNLÜĞÜ

Tığ ile mutfak önlüğü nasıl yapılır?

Çeyizlerden günlük hayatta evlerimizde en çok yeri olan eşyalardan bir tanesi tabi ki de biri birinden farklı özellikleri ile mutfak önlükleri oluyor. Her ne kadar 5 TL değerinde satılan ürünleri yer alsa bile yine de el emeği ile yapılanlar gerçekten de muhteşem bir görüntü sunuyor.

Genel olarak kişilerin çeyizlerinde tercih edecekleri bu mutfak önlükleri gerçekten bakanların bir daha bakmak isteyecek kadar göz büyüleyici olmasına yardımcı olacak. Sıradan önlüklerden farklı olmasının ana nedenlerinden bir tanesi her ne kadar el emeği olması olarak yer alsa bile, sadece bununla da sınırlı kalmıyor. Gerçekten normal önlüklerden çok farklı bir modelinin olması herkes tarafından en çok tercih edilen ürün olması konusunda yardımcı oluyor.

Mutfak önlüğü yaparken kişilerin illa bir şeyler biliyor olmasına da gerek yok. Sizler için videolu bir anlatım yaparak a dan z ye kadar dikkat edilmesi gereken tüm püf noktalara yer vereceğim. Her zaman bu kadar güzellikleri ile yer alacak bir ürün için ben genel olarak ince dantel ipi kullanmayı tercih ediyorum.

Dantel ipiyle mutfak önlüğü

Dantel ipi ile adeta dantel örer gibi örecek ve altına istediğim renk saten bir kumaş ile birleşmesini sağlayacağım. Her ne kadar yazılı anlatım ile sizlere yapım aşamalarını anlatmak için devam edecek olsam bile videolu anlatımda çok daha iyi kavrayabileceksiniz.

blank

Ben 38 – 40 beden birisine yapılacak önlük için ilk olarak 85 zincir atarak dolgular ile örmeye başlıyorum. Bu zincir sayıları kişilerin el sıkılık oranlarına göre artma ya da azalma gösterebilecek olduğu gibi bir yandan kişilerin bedenlerine göre de değişiklik gösterebilir. Videolu anlatımda mutfak önlüğü yapımı detaylarına yer vereceğim.

Video kaynağı: https://www.youtube.com/watch?v=VIvxgIxCe7I

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu