TIĞ İLE ROBADAN BEBEK KAZAĞI YAPIMI

Tığ işi bebek kazağı yapımı

Bebekler için bugün harika bir kazak modeli yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Tığ işi robadan bebek kazağı yapımı için sizlere aşağıda detaylı yapım aşamasını gösteren bir video sunacağım. Burayı takip ederek bu harika kazağı kısa sürede yapabilirsiniz.

Bebekler için yapılabilecek farklı kazak modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Daha çok şiş örgüsü ile yapılmış olan modeller bulunsa da ben bugün sizlere tığ işi ile yapılmış olan bir kazak modeli göstereceğim. Şiş örgüsü yapmayı bilmeyenler bu modele göz atarak bebekleri için harika bir kazak modeli yapabilirler.

Tığ işi bebek kazağı robadan başlanarak yapılmış bir örgü işi. Burada yapılan ölçüler 1-1,5 yandaki bebekler için oldukça ideal. Daha büyük veya daha küçük bir kazak yapmak isterseniz videoda verilen anlatımı takip edip bu kazağı dilediğiniz büyüklüklerde yapabilirsiniz.

Kazağın yapımı için burada %100 akrilik özelliği olan Alize Şekerim markalı bir bebek ipi tercih edilmiş. Kullanılan bu ip renk geçişleri olan krem rengi ip üzerine ara ara farklı renk tonlarının eklendiği harika bir renk. Tığ olarak ise burada 3,5 numara tığ kullanılmış.

Bu kazak modeli hem kız bebeklere hem de erkek bebeklere uygun bir model olduğu için farklı renkteki örgü iplerini kullanıp bu kazağı kız ve erkek bebeklere yapabilirsiniz.

blank

Robadan tığ işi bebek kazağı yapımı için buradaki ölçüler için kaç sayıda zincir çekileceği ve nelere dikkat edileceği açıklanmış. Kazak modeli tek parça halinde yapılıyor. Burada model yapımında basit tığ işi tekniği olan tırabzanlar kullanılıyor. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu kazak modelini yapabilir.

Kazağın yapımı ile ilgili detayları Işıl Hanım anlatırken hem model açıklaması yapmış hem de şema üzerinde kazağın yapım aşamaları için açıklamalar yapmış. Bu sayede model yapımı ile ilgili detaylı bilgileri öğrenip kısa sürede bu kazağı yapabilirsiniz.

Tığ işi robadan bebek kazağı yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCJJVvVVl_puXabcWEwcG_tg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu