TIĞ İŞİ BAHARLIK ŞAL MODELİ YAPIMI

Üçgen tığ işi baharlık şal modeli yapımı

Mevsimlik olarak kullanabileceğiniz örgü işleri için bugün sizlere oldukça kolay ve bir o kadar da şık görünen tığ işi baharlık şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Birkaç farklı renk kullanılarak yapılan bu şal modeli kullanışlı bir tasarım olmuş. Bu şal modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatım ile takip edebilirsiniz.

Birkaç farklı renkteki örgü iplerinin bir araya getirilmesi yapılan şal modellerini ben çok seviyorum. Özellikle mevsimlik şallarda bu şekilde renkli tasarımlar daha güzel oluyor ve farklı kıyafetler ile kombinlenebiliyor. Tabi bu göstereceğim şal modelini dilerseniz tek renk elinizde olan ipler ile de yapabilirseniz. Yalnız burada şal yapımı için angora ip dışında farklı özellikte bir ip kullanılmış.

Tığ işi baharlık üçgen şal modeli için burada üç farklı renkte coton ipler kullanılmış. Bu ip dışında yaz mevsimine uygun olan farlı özellikte iplerde kullanabilirsiniz. Renk konusunda da dilediğiniz gibi değişiklikler yapabilirsiniz. Tek renk örgü ipleri ile yapabileceğiz gibi batik iplerde kullanabilirsiniz. Burada yapılan farklı modellerin daha belirgin olması için ip renklerinde değişiklikler yapılmış. Tığ olarak da ipe uygun kalınlıkta 5 numara tığ kullanılmış.

Şal için klasik hanım dilendi bey beğendi modeli uygulaması yapılmış. Renk olarak açık renkten koyu renge doğru geçişler yapılmış. Sadece tırabzanlardan oluşan şal da model değişiklikleri yapılarak ilerlenmiş. Burada birbirini tekrarlayan örgü işlemi yapılmış. Siz modelin tekniğini ve arttırmaların nasıl yapıldığını öğrenirseniz sorun yaşamadan kısa sürede bu şal modelini yapabilirsiniz.

Tığ işi baharlık şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPnp3UEb13zUhq0b2Jngu0Q

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu