TIĞ İŞİ BEBEK BATTANİYESİ MODELİ YAPIMI

Tığ işi kolay bebek battaniyesi modeli yapımı

Bebekleri için hazırlık yapanlara bugün yapımı çok kolay olan harika bir battaniye modeli yapımı göstermek istiyorum. Tığ işi battaniye modeli yapımı için aşağıda sizlere detaylı yapım aşamasını gösteren bir video vereceğim burayı takip ederek sorun yaşamadan bu battaniye modelini yapabilirsiniz.

Battaniye modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yapımı çok basit olan tığ işi ile yapılmış bir örnek göstereceğim. Bu battaniye modeli tek parça halinde yapılıyor. İstediğiniz büyüklük için zincir çekerek model yapımına başlayabilirsiniz.

Tığ işi örgü modeli sadece bebek battaniyesi yapımında değil dilerseniz atkı, yelek, bere veya kendiniz için yapacağınız hırka kazak veya yeleklerde de kullanabilirsiniz. Model oldukça kullanışlı ve şık bir tasarım ve istenilen her yerde kullanılabilir.

Model yapımına zincir çekilerek başlanıyor. Burada yapılan tığ işi model 2 ilmek üzerine oluşturuluyor. Bu nedenle yaptığınız örgü işinde büyüklüğü belirlerken 2’nin katlarında zincir çekmelisiniz. Model yapımı için burada beyaz renkte bir örgü ipi seçilmiş. Çok kalın olmayan orta kalınlıkta bir ip seçerseniz model daha güzel duracaktır.

Model yapımı için zincir çekildikten sonra bu zincir üzerine tırabzanlar yapılıyor. Daha sonra ise ikinci sırada modelin yapımına geçilmiş. Burada çok basit bir model yapılmış. Tığ işine yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederlerse bu modelin yapımını öğrenebilirler.

Tığ işi bebek battaniyesi modeli için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCjvzd1AOgpf_dWUXxBj1now

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu