TIĞ İŞİ ÇEYİZLİK ŞAL MODELİ YAPIMI

Şık ve gösterişli tığ işi kolay çeyizlik şal modeli yapımı

Şal modelleri için bugün sizlere batik iple yapılmış çok şık görenlerin dönüp dönüp bir daha bakacağı harika bir tasarım göstermek istiyorum. Özellikle çeyizleri için hazırlık yapanlar mutlaka bu tığ işi şal modeli göz atmanız gereken bir tasarım. Şal modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Klasik üçgen ve etol şal modelleri dışında bugün size daha çok pelerini andıran farklı bir tasarım göstermek istiyorum. Bence bu şal modeli gelinlik üzerinde çok güzel olacaktır. Günlük kullanım için burada olduğu gibi batik ipler kullanabilirsiniz. Ama gelinlik üzerine yapacaksanız krem rengi ve hatta simli olan şal ipleri kullanabilirsiniz.

Tığ işi çeyizlik şal modeli yapımı için burada Alize Angora Gold serisinden mavi ve tonlarının olduğu bir batik ip kullanılmış. Bu renk ile çok güzel olmuş. Dediğim gibi çeyizlik olarak gelinlik üzerine yapacaksanız daha açık tek renk şal ipleri de kullanabilirsiniz. Şalın başlangıcındaki zincir için 4 numara tığ kullanılmış. Daha sonra ise tığ olarak burada 3 numara tığ kullanılmış ama elinizin sıkılığına göre siz tığ numaranızı ayarlayabilirsiniz.

Şal modeli tığ işinin en basit teknikleri ile yapılıyor. Önce zincir çekilmiş ve üzerine tırabzanlar yapılmış. Şal modeli ense kısmına gelen yeren başlıyor ve alt kısma doğru ilerliyor. Burada alın uzunluğunuz siz dilediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

Tığ işi şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCSZlklaIYJ93zuwXEPQAaZw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu