TIĞ İŞİ ÇEYİZLİK YELEK MODELİ YAPIMI

Şık ve gösterişli çeyizlik yelek modeli yapımı

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için bugün yapımı oldukça kolay olan şık ve gösterişli bir yelek modeli yapımı göstermek istiyorum. Tığ işi çeyizlik yelek modeli yapımı için aşağıda detaylı yapım aşaması verilen videoyu takip edebilirsiniz.

Çeyiz hazırlıkları yapanlar için yeni el işlerini göstermemeye devam ediyorum. Çeyizler içerisine bayanlar mutlaka bir yelek ve şal modeli ekliyorlar. Bende bunu bildiğim için sizlere sık sık çeyizlik yelek ve şal modelleri göstermeye çalışacağım.

Bugün sizlere tığ işi bayan yelek modeli yapımı göstermek istedim. İlerleyen günlerde yine yelek ve şal modelleri göstermeye de devam edeceğim. Bu modellerde detaylı yapım aşamalarını sizlere sunarak modelleri kolaylıkla öğrenmenize yardımcı olmak istiyorum.

Çeyiz için yapılabilecek olan bu yelek modeli içim Angora şal iplerinden kullanılmış. Bu model daha kalın ipler ile yapıldığı zaman burada olduğu gibi güzel görünmeyebilir. Tabi yine seçim size kalmış. Birde seçtiğiniz ipe uygun olan her zaman kullandığınız bir tığa ihtiyacınız olacak.

blank

Çeyizlik yelek modeli yapımı çok ama çok basit diyebilirim. Basit tığ işi teknikleri ile yapılan bu modelde dikkat edilmesi gereken birkaç küçük detay var. Bu detaylarda video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Yelek modeli için burada sadece örnek bir anlatım yapılmış. Yani modelin yapım aşamaları anlatılmış. Siz bu model ile yelek yapmak istiyorsanız o zaman tığ işi yelek modellerine göz atarak bu yeleklerin yaka be kol kısımlarının nasıl yapıldığını öğrenebilirsiniz. Bu anlatımları takip ettikten sonra buradaki model ile harika bir yelek modeli yapabilirsiniz.

 

blank

Tığ işi çeyizlik yelek modeli için burada örnek anlatım yapıldığında model için öncelikle bir sıra trabzan yapılmış. Daha sonra modelin kurulumu yapılmış. Siz yelek yapmak isterseniz de bu trabzan sırasını arttırabilir ve lastik şeklinde bir görünüm oluşturabilirsiniz.

Modelin yapımı ile ilgili tüm detayları öğrendikten sonra bu model ile yelek yapabileceğiniz gibi dilerseniz şalda yapabilirsiniz. Bu şekilde ikili bir takım yapabilirsiniz.

Tığ işi çeyizlik yelek modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

 

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu