TIĞ İŞİ ÇİFT TARAFLI ÖRGÜ MODELİ YAPIMI

Çift taraflı kullanılabilecek tığ işi örgü modeli yapımı

Tığ işinden yapılmış iki renkli ve çift taraflı kullanılabilecek çok şık bir örgü modelini sizlere göstermek istiyorum. Tığ işi çift taraflı örgü modeli yapımı için aşağıda verdiğim videolu anlatımı takip edebilirsiniz. Burada modelin yapım aşaması açıklanmış ve yeni yapacağınız örgü işleri için bu modeli kullanabilirsiniz.

Örgü işleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün size tığ işinden yapılmış bir örnek model göstereceğim. Bu modelin ile battaniye yapabilirsiniz. Yatak örtüsü yapabilirsiniz. Örgü işinden yapılmış kırlentleri kullanmayı seviyorsanız evinizin dekorasyonunda uygun kırlentler yapabilirsiniz. Bayanlar için bluz veya yelek yapılabilir. Çok güzel bir uzun hırka yapabilirsiniz. Kısacası bu modeli dilediğiniz yerde kullanabilirsiniz. Sevdiğiniz renkleri de bir arada kullanıp harika tasarımlar ortaya çıkartabilirsiniz.

Çift taraflı örgü modeli yapımı için burada kırmızı ve gri renkte örgü ipleri kullanılmış. Burada ip olarak lif ipi kullanılmış ama dilediğiniz örgü ipi ile yapabilirsiniz. Tığ olarak elinizin yatkın olduğu tığı kullanabilirsiniz.

Model yapımı sizi korkutmasın. Basit tığ işi teknikler ile yapılan kolay  bir model. İlk başta model yapımını öğrenirsiniz kısa sürede eliniz alınacaktır. Bir sıra kırmızı ip bir sıra gri ip yapılarak ilerlemiş ve bu şekilde ortaya harika bir örgü çıkmış.

Tığ işi çift taraflı örgü modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw?pbjreload=102

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu