TIĞ İŞİ DİKİŞSİZ BAYAN PANÇO ŞAL MODELİ YAPIMI

Bayanlar için kolay tığ işi panço modeli yapımı

Bugün sizlere yine harika bir örgü modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim tığ işi panço şal modeli görenlerin dikkatini çekecek olan oldukça şık ve gösterişli bir model.

Bayanlar için kışlık kullanıma uygun olan veya çeyizlik olan şal modellerini sürekli göstermeye çalışıyorum. Bugün ise bir şal yerine sizlere şal gibi de kullanılabilecek olan oldukça şık ve gösterişli bir panço modeli yapımı göstermek istedim. Bu panço modeli özellikle genç bayanların dikkatini çekecek olan bir model.

Örgü bayan panço modeli tığ işi ile yapılmış bir model. Bu pançonun yapımında basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu panço modelini yapabilir. Burada tabii ki pançonun yapımında dikkat edilmesi gereken detaylar var. Bunları da video içerisinden kolaylıkla takip edebilirsiniz.

Panço modeli tek bir parça halinde yapıldığı için biraz uzun sürebilir. Basit tığ işi teknikleri ile yapıldığı için aslında sizi çok zorlamayacaktır. Burada salaş bir panço modeli yapılmış. Siz kendi beden ölçünüze uygun olarak bu pançoyu yapmak için videoda verilen ölçü detaylarına dikkat etmelisiniz.

Burada yapılan tığ işi bayan panço modeli için 88 zincir çekilmiş ve bunun üzerine trabzanlar yapılarak modelin yapımına başlanmış. Burada her sıranın yapım aşaması çok güzel bir şekilde sayılarI ile birlikte verilerek açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu panço modelini kolaylıkla yapabilirsiniz.

blank

Panço modeli yapımı için burada renk geçişleri olan ihraç fazlası bir ip kullanılmış. Bu renkler ile çok şık olmuş panço modeli. Tabi dilerseniz tek renk iplerde kullanabilirsiniz. Orta kalınlıkta seçtiğiniz herhangi bir ip ile bu pançoyu yapabilirsiniz. Tığ olarak ise seçtiğiniz ipe uygun olan bir tığ seçerek modelin yapımına başlayabilirsiniz.

Tığ işi bayan panço şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCq2GZjRWOgpuD6dVqk3LSaA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu