TIĞ İŞİ EKOSE ŞAL MODELİ YAPIMI

Gösterişli ve şık ekose şal modeli yapımı

Şal modelleri için sizlere yeni örnekler bulmaya devam ediyorum. Bugün sizlere oldukça şık ve günlük kullanım için çok ideal olan ekose şal modeli yapımını göstermek istiyorum. Bu şal modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Ekose kumaşlardan yapılan şal modelleri çok şık oluyor. Dilerseniz siz bu şal modelini kendinizde örgü işinden yapabilirsiniz. Bugün size göstereceğim şal modeli ekose desen ile yapılmış bir şal model. Bu şal modeli tığ işi ile yapılmış, herkesin videodaki anlatımı takip ederek kolaylıkla yapabileceği bir tasarım.

Ekose örgü şal modeli yapımı için Alize angora gold markasından iki tane düz renk ip 2 tane de batik ip kullanılmış. Burada sevdiğiniz renkleri bir araya getirip dilediğiniz gibi bu şal modelini yapabilirsiniz. Batik ip yerine elinizde bulunan renkli ipleri de kullanabilirsiniz.

Şal modeli yapımı için uzun bir zincir çekilmiş ve üzerine 75 kutucuk yapılmış. Model kutucuk yapılarak ilerliyor. 10 sıra boyunca tek renk ile kutucuklar yapılıyor. Daha sonra ise diğer renklere geçiliyor. Burada kutucuklar yapılıp şal modeli tamamlanınca ılık bir ütü ile ütüleme yapılıyor. Daha sonra ekose deseni oluşturmak için ipler şalın eni uzunluğunda ayarlanıp kutucukların içerisinden geçiriliyor. Bu şekilde oldukça basit bir ekose desenli şal modeli yapılmış oluyor.

Ekose şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCmTroTFoDUOPKnGg1Zda_rA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu