TIĞ İŞİ ERKEK PATİK ÇORAP MODELİ YAPIMI

Erkekler için tığ işi kolay patik çorap modeli yapımı

Kışlık örgü işlerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bayanlar için, bebek ve çocuklar için sık sık patik modelleri paylaşıyorum. Bugün ise erkekler için yapılabilecek bir patik çorap modelinin yapımını sizlere göstereceğim. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim tığ işi erkek patik çorap modeli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model.

Kışın en çok kullanılan örgü işlerinden birisi patikler. Bayanlar ve çocuklar sık sık patik kullansalar da erkekler pek fazla tercih etmemekte. Ama erkeklerin kullanabileceği rahat bir patik modeli yaparsanız onlarda evde kullanabilirler. Bende bugün sizlere oldukça şık ve kullanımı da kolay olan bir patik çorap yapımını göstermek istedim.

Tığ işi erkek çorap modeli yapımı için orta kalınlıkta gri ve siyah bir ip tercih edilmiş. Tığ olarak ise 2 numara tığ kullanılmış. Burada çizgili bir patik modeli yapılmış ve iki renk ile güzel bir uyum yakalanmış. Tabi dilerseniz tek renk olarak da bu patik modelini yapabilirsiniz.

Patik modeli 41 numara ayak için yapılmış. Bu ölçü genellikle erkekler için ideal bir ölçü oluyor. Tabi daha büyük veya küçük yapmak isterseniz videodaki anlatımı takip ederek büyüklüğü değiştirebilirsiniz.

blank

Örgü erkek patik çorap yapımına patiğin uç kısmından başlanıyor. Beş zincir çekiliyor bir halka yapılıp üzerine trabzanlar yapılarak ilerleniyor. Bu patik modeli burun kısmından başlanıyor ve her sırada trabzan arttırması yaparak ilerleniyor. Bu şekilde burun kısmından başlanan patik giderek genişliyor ve ayak numarasına uygun bir patik modeli oluyor.

Her sıranın detaylı anlatımının yapıldığı video içerisinde burun kısmı yapıldıktan sonra patiğin üst kısmı yapılıyor. Burada siyah ip ile çizgiler yapılarak ilerleniyor. Patiğin uç kısmı tamamlandıktan sonra ise topuk kısmının yapımına geçilmiş. Burada tek renk gri ip ile örme işlemi yapılmış. En son ise patiğin bilek kısmı yapılmış. Burada farklı bir örgü tekniği kullanılmış. Burayı da video irisinden takip ederek kolaylıkla yapabilirsiniz.

Tığ işi erkek patik çorap modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZ9NaP532icGVk01SGMaCvQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu