TIĞ İŞİ HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Havlu kenarı için tığ işi şık ve gösterişli bir dantel modeli yapımı

Çeyizler içerisine ekleyeceğiniz havlular için şık ve gösterişli bir dantel modeli arıyorsanız bugün göstereceğim örneğe mutlaka göz atmalısınız. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim tığ işi havlu kenarı danteli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model.

Bugün sizlere görünce çok beğendiğim harika bir dantel modeli göstermek istiyorum. Çeyizleri içerisine koyacağı havlular için kenar danteli arayanlar veya dantel modeli yapıp satanlar mutlaka bu örneğe göz atmalılar.

Havlu kenarlarını süslemek için hazır süslemeler kullanmanın yanında daha şık ve zarif olan dantel modellerini yapabilirsiniz. Bugün sizlere tığ işi dantel modeli göstermek istedim. Tığ işinin dışında havlu kenarı süslemelerinde iğne oyası modelleri de oldukça fazla tercih edilmekte bu modelleri ise ilerleyen günlerde sizlere göstermek istiyorum.

Havlu kenarına dantel modelinin yapımı için öncelikle beyaz dantel ipi ile kenar bandı yapılmış. Burada kenar bandı için küçük kareler yapılmış. Trabzanlar yardımı ile yapılan küçük kutular yapılırken bir yandan da yatık üçgen şeklinde olan dağlar yapılmış.

blank

Burada havlu kenarı danteli yapımı için dikkat edilecek en önemli detay küçük kutulardan oluşan kenar bandı ile dağların birlikte yapılması oluyor. Küçük kutular yapılırken aralarda belirli bir mesafe bırakılıp dağların yapımına da başlanmış. Bu şekilde havlu kenarının uzunluğuna gelecek kadar kenar danteli yapıldıktan sonra üst kısımdaki çiçeklerin yapımına geçilmiş.

Video sahibi tarafından tasarlanan bu dantel modelinin detaylı yapım aşaması takip edildiği zaman ortaya harika bir el işi çıkacaktır. Tığ ile el işi yapmaya yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek kısa sürede bu tarz el işlerini yapmaya başlayabilir.

blank

Aşama aşama ilerleyen çeyizlik havlu kenarı dantel modeli ilk başta sizlere zor gelebilir. Ama video sahibi burada da her zaman olduğu gibi çok güzel bir anlatım yapmış. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu dantel modelini yapabilirsiniz.

Tığ işi havlu kenarı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu