TIĞ İŞİ İKİ RENKLİ BAYAN HIRKA MODELİ YAPIMI

Tığ işi uzun bayan hırka modeli yapımı

Bayanlar için yapılmış çok güzel yapımı da çok basit olan bir hırka modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Örgü işine yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği tığ işi bayan hırka modeli görenlerin dikkatini çeken çok şık bir tasarım olmuş. Bu hırkanın detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Kendiniz için bir hırka yapmak istiyorsunuz ama şiş örgüsü yapmayı bilmiyorsanız veya kolay bir hırka modeli arıyorsanız sizlere gösterdiğim tığ işi ile yapılmış olan hırka modellerine göz atabilirsiniz. Detaylı yapım aşamalarını videolu anlatım ile verdiğim bu hırka modellerini kolaylıkla videoları takip ederek öğrenebilirsiniz. Kısa sürede kendiniz için harika bir hırka modeli hazırlayabilirsiniz.

Tığ işi hırka modeli yapımı için burada Ören bayan markasından Tanja serisi ip seçilmiş. Burada siyah ve sütlü kahve rengi bir ip kullanılmış. Kullanılan ipin kalınlığı biraz fazla bu nedenle tığ olarak da 5,5 numara tığ kullanılmış. Kalın bir ip ile yaparsanız hem hırkanız daha kalın olur hem de daha kolay örebilirsiniz.

Hırka modeli üç parça halinde yapılıp daha sonra eklenmiş. Hırka modelinin yapımına başlanmadan önce modelin yapım detayları açıklanmış. Daha sonra ise hırkanın özellikleri ve ölçüleri konusunda bilgi verilmiş. Hırka modelinin beden kısmı yapılınca kol kısımları da yapılıp hırka modeli yapımı tamamlanmış.

Tığ işi bayan hırka modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPOwpJazF_C_OD8TwciYjcA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu