TIĞ İŞİ İKİ RENKLİ ÜÇ BOYUTLU ÇOCUK YELEĞİ YAPIMI

Tığ işi üç boyutlu yelek modeli yapımı

Çocuklar için yapılmış çok şık bir yelek modelini sizlere göstermek istiyorum. Şiş örgüsü bilmeyen ve tığ işi ile güzel bir yelek modeli yapmak isteyenler bugün göstereceğim üç boyutlu yelek modeli mutlaka göz atmanız gereken bir örnek. Bu yeleğin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Üç boyutlu şekilde yapılan örgü işlerini daha öncede sizlere göstermiştim. Bugün sizlere bir çocuk yeleği modelinin yapımını göstermek istiyorum. Aslında burada kullanılan model kelebek modeli olarak geçiyor. Ama burada modelin yapımı biraz farklılaştırılmış ve üç boyutlu bir görünüm kazanmış. Yelek modelinin yapımı çok basit. Videodan takip ederek kısa sürede yapabilirsiniz.

Tığ işi çocuk yelek modeli yapımı için burada pembe ve krem rengi Alize markalı ip kullanılmış. İki renk ile çok güzel olmuş. Dilerseniz tek renk ip ile de yapılabilir.

Yelek modeli tek parça halinde yapılmış. Burada çocuklar için bir yelek modeli yapılmış olsa da bu yelek modelini dilerseniz büyükler içinde yapabilirsiniz. Kullanacağınız farklı özellikteki ipler ile bu yelek modelini yapabilirsiniz.

Burada yapılan model 5 ilmek üzerine oluşuyor. Siz ölçünüzü alırken bu detaya dikkat etmelisiniz. Video içerisinde modelin yapım aşaması ve sayıları açıklanmış. Burayı takip ederseniz sorun yaşamadan doğru ölçüyü belirleyebilirsiniz.

Üç boyutlu yelek modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCbtdKI8kPwCDoYKjtTg_kTw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu