TIĞ İŞİ KARE BÜTÜN ÖRÜLEN VİTRİN TAKIMI DANTEL MODELİ YAPIMI

Vitrin için şık ve gösterişli tığ işi dantel modeli yapımı

Çeyizler içerisine ekleyebileceğiniz harika bir dantel modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Görür görmez benim dikkatimi çeken tığ işi vitrin takımı danteli sizlerinde hoşuna gidecek çok şık bir model. Bu dantel modeli için aşağıda detaylı yapım aşaması verilen videolar takip edebilirsiniz.

Salon takımlarında süsleme olarak kullanmak için yapılabilecek dantel modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere görünce benim çok hoşuma giden görenlerin dönüp dönüp bir daha bakacağı harika bir vitrin içi dantel modeli yapımı göstermek istedim.

Bugün sizlere göstermek istediğim vitrin içine yapılacak olan dantel modeli kare bir şekilde yapılıyor. Ama bu dantel modeli tek bir parça halinde yapılmış. Orta kısımdan yuvarlak olarak başlanan dantel modeli ilerleyen sıralarda kare şekline dönüştürülmüş ve bu şekilde tamamlanmış.

Tığ işi vitrin içi dantel modeli küçük motiflerden oluşmayıp tek bir parça halinde yapıldığı için kolay bir model olsa da oldukça fazla detay ve işleme gerektiren bir model diyebilirim. Basit tığ işi teknikleri ile yapılan bu dantel modelinde dikkat edilmesi gereken çok fazla detay var. Bu nedenle de video sahibi bu dantel modelinin yapım aşamasının her bir sırasını ayrıntılı bir şekilde aşağıda verdiğim iki video içerisinde açıklamış.

Bu videoları takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu dantel modelini yapabilirsiniz. Tığ ile el işi yapmaya başlayanlar ilk başta zorlanabilirler ama video takip edildiği sürece sorun yaşamadan modeli tamamlayabilirler.

Dantel modelinin yapımı için Altınbaşak Maxi markalı ipin krem rengi ipi kullanılmış. Tığ olarak ise 11 numara tığ kullanılmış. Burada seçilen ipin özelliği modelin daha büyük veya küçük olmasını etkilemekte. Bu nedenle eğer daha küçük bir motif yaparsanız birkaç motif yapıp birleştirebilirsiniz. Bu şekilde bir takım yapabilirsiniz.

Vitrin içi dantel modeli yapımı için videoda bir şema takip edilmiş. Bunun dışında dediğim gibi her bir detay sırası ile sayıları ile birlikte sizlere verilmiş. Burayı takip ederek sorun yaşamadan bu dantel modelini yapabilirsiniz.

Tığ işi vitrin içi dantel modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCBO7aI1YUz1lz-QXhkikCXA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu