TIĞ İŞİ KARE DANTEL MOTİFİ YAPIMI

Kare dantel örtü motifi yapımı

Tığ işi ile yapılmış olan çok güzel bir dantel motifinin daha yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Çeyizleri için hazırlık yapanlar, yapacakları el işleri için yeni modeller arıyorlarsa mutlaka bu örneğe göz atmalılar. Tığ işi dantel motifi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Dantel modelleri için sizlere bugün yine çok şık ve farklı el işlerinde kullanabileceğiniz bir kare motif göstermek istiyorum. Burada ilk video içerisinde bu motifin detaylı yapım aşaması açıklanmış. İkinci videoda ise bu motiflerin nasıl birleştirileceği açıklanmış. Bu iki videoyu izleyerek ortaya harika bir el işi çıkartabilirsiniz.

Kare dantel motifi yapımı için burada ince bir koton ip kullanılmış. Bu şekilde koton ipler kullanabileceğiniz gibi dantel ipi kullanarak da bu modeli yapabilirsiniz. Dantel ipi koton ipten daha ince olduğu için yaptığınız motifin büyüklüğü de değişecektir. Buna dikkat etmeniz gerekir.

Bu dantel motifi büyük bir model olduğu için bu model ile masa örtüsü, runner veya yatak örtüsü yapabilirsiniz. Kırlent örtüsü olarak da çok güzel olur. Dantel ipi dışında coton ipler veya dantel yapmaya uygun olan ipler seçerek harika tasarımları ortaya çıkartabilirsiniz. Motifin yapımı ile ilgili her türlü detay aşağıdaki videolarda açıklandığı için tığ işine yeni başlayanlar dahi bu motifin yapımını kolaylıkla öğrenebilir.

Tığ işi dantel motifi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPnp3UEb13zUhq0b2Jngu0Q

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu