TIĞ İŞİ KOLAY BAYAN PATİK MODELİ YAPIMI

Kolay bayan patik modeli yapımı

Bayanlar için bugün yapımı oldukça basit çok şık bir patik modeli yapımı göstermek istiyorum. Detaylı yapım aşamasını videolu anlatım ile vereceğim tığ işi bayan patik modeli özellikle örgü işine yeni başlayanlar için harika bir model. Bu patiğin yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Patik modelleri için sizlere yeni örnekleri göstermeye devam ediyorum. Bugün göstereceğim patik modeli bayanlar için yapılmış olan bir tasarım. Ama bence şiş örgüsünü yapmayı bilmeyen veya kolay bir patik modeli arayanlar bu patik modelini hem çocuklar için hem de erkekler için yapabilir.

Tığ işi patik modeli yapımı tek parça halinde yapılmış. Burada tırabzanlar yardımı ile uzun bir örgü yapılmış daha sonra bu örgü parça dikilerek bir patik modeli elde edilmiş. Burada basit tığ işi teknikleri kullanıldığı için yeni başlayanlar da kolaylıkla videoyu takip ederek bu patiği yapabilir.

Burada yapılan patik modeli 37-38 numara ayak için yapılmış. Daha büyük veya daha küçük bir patik modeli yapmak isterseniz videoda verilen anlatıma dikkat edip istediğiniz büyüklük için patik modeli yapabilirsiniz. Patiğin yapım detayları video içerisinde sayıları ile birlikte verilmiş.

Patik yapımı için burada Bonbon markalı patik ipi kullanılmış. Burada iki renk seçilmiş. Tığ olarak ise 5 numara tığ kullanılmış.

Tığ işi bayan patik modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UClpQeuelVT2xYkrTAyKngPA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu