TIĞ İŞİ KOLAY KARE MOTİF YAPIMI

Tığ işi ile renkli kolay motif yapımı

Tığ işi ile yapılmış çok amaçlı kullanabileceğiniz çok güzel renkli bir motifin detaylı yapım aşamasını sizlere göstermek istiyorum. Tığ işi kare motif elinizde kalan örgü iplerini değerlendirerek yapabileceğiniz harika bir tasarım. Bu motifin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Sizlere sık sık örgü işinden yapılmış motif örnekleri gösteriyorum. Bugünde renkli örgü ipleri ile yapılmış büyük bir kare motif göstereceğim. Battaniye yapımı için, yatak örtüsü yapımı için hatta kırlent yüzü yapımı için bu modeli kullanabilirsiniz. Sevdiğiniz renkleri bir araya getirerek yapabileceğiniz bu motifi elinizde kalan ipleri değerlendirmek için de yapabilirsiniz.

Tığ işi örgü motif yapımı için burada coton gold ipler kullanılmış. Siz elinizde kalan kalınlıkta ipleri de kullanabilirsiniz. Tığ olarak 2,5 numara tığ kullanılmış. İşinize uygun elinizin yatkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz.

Motif yapımında aslında sadece tırabzanlar kullanılıyor. Burada önemli olan her sırada yapılan arttırmalar ve renk geçişlerini doğru ayarlamak. Bir yuvarlak halka yapılmış ve etrafına tırabzanlar yapılmış. Model her sırada yapılan arttırma ile büyütülmüş. Birde en son sıradan bir önceki sırada tırabzanlarla uzun direkler yapılmış. Bu şekilde güzel bir görünüm elde edilmiş. Motifin tüm yapım detayları ve birleştirme kısmı hakkındaki bilgi video içerisinde açıklanmış. Dediğim gibi kendi sevdiğini renkler ile yapıp battaniyeler koltuk örtüleri ve hatta uygun ipler seçerek runner dahi yapabilirsiniz.

Tığ işi kare motif yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCoQgV08JodYE-q0fM1kv-Rg

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu