TIĞ İŞİ KOLAY ÖRGÜ RUNNER MODELİ YAPIMI

Kolay ve şık örgü runner modeli yapımı

Runner modeli için bugün size yapımı çok kolay olan tığ işine yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği bir tasarım göstermek istiyorum. Kısa sürede yapı tamamlayabileceğiniz tığ işi runner modeli dekorasyonunuzu tamamlayacak güzel bir parça olacaktır. Bu runner modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Runner modelleri çeyizlerde sıklıkla karşımıza çıkıyor. Hazır kumaşlar yerine kendiniz dantel modellerinden runner hazırlayabilirsiniz. Çok aşamalı runner modelleri olduğu gibi basit tığ işi teknikler ile yapılan kolay modellerde var. Ben bugün size yapımı çok kolay olan bir model göstereceğim. Bu model hem çeyizler içerisine eklenebilecek olan bir tasarım hem de yaz yaklaşırken ev dekorasyonunda yenilik yapmak isteyeneler için güzel bir alternatif.

Örgü runner modeli için burada Spagetti Yarn markasından Slim Coton ip kullanılmış. Bu runner modelini kalın dantel ipleri ile de yapabilirsiniz. Burada kullanılan iplerin farklı renkleri olduğu için daha çok işinize yarayacaktır. Bu marka dışında farklı markaların coton ipler veya runner yapımına uygun olan iplerini de kullanabilirsiniz. Tığ olarak 2,5 numara tığ kullanılmış.

Runner dantel modeli yapımına uç kısımdan başlanıp tırabzanlar yapılarak ilerleniyor. Burada yapılan sadece tırabzanlar. Dikkat edilecek en önemli detay köşe noktalarının oluşturtulup bir üst sıraya nasıl geçileceğinin öğrenilmesi. Aşağıda verdiğim üç video içerisinde runner yapımı ile ilgili her detay açıklanmış.

Tığ işi runner modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPOwpJazF_C_OD8TwciYjcA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu