TIĞ İŞİ KOLAY ŞAL MODELİ YAPIMI

Tığ işi kolay şık ve gösterişli şal modeli yapımı

Şal modelleri için sizlere birbirinden farklı şık ve gösterişli örnekleri göstermeye çalışıyorum. Bugün sizlere yapımı oldukça basit olan şık ve gösterişli tığ işi şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu şal modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Tığ ile yapılmış olan şal modelleri için sizlere yeni örnekler göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere görünce çok hoşuma giden yapımı da bir o kadar basit olan harika bir şal modeli göstermek istedim. Özellikle tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi bu şal modelini kesinlikle kısa sürede öğrenip yapabilir.

Tığ işi çeyizlik şal modeli yapımında basit tığ işi tekniği olan tırabzanlar kullanılmış. Üçgen şeklinde yapılan şal modelinin uç kısmından başlanıp her sırada yapılan arttırma ile şal modeli büyültülmüş. Şalın kenar kısımdaki yapılan işlemeler ise şal tamamlandıktan sonra yapılmış.

Şal yapımı için angora özellikteki pembe tonlarında bir ip kullanılmış. Bu şal modeli her renk ip ile çok güzel olur. Renk geçişleri olan batik ipler ile de bu şal modelini deneyebilirsiniz. Özellikle günlük kullanımda batik ipler ile yapılmış olan şallar çok şık olacaktır.

blank

Tığ işi kolay şal modeli yapımına 7 zincir çekilerek başlanmış. Bu zincirler bir yuvaya dönüştürülüp üzerine tırabzanlar yapılmış. Bu şal modelinde dikkat edilecek en önemli detay yapılacak yuvalar ile şal modelinin her sırada büyütülmesi olacak. Yapılan tırabzanların kenar kısımlarına yapılan yuvalar şal modelinde arttırmaları sağlayacak ve şal modeli giderek büyüyecek.

Bu şal modeli istenilen büyüklüğe gelinceye kadar örüldükten sonra ise kenar kısımları yapılmış. Burada kenar kısım için çiçek modeli yapılmış. Bence bu şekilde çok güzel bir görünüm elde edilmiş. Bu kısım için dilerseniz başka bir modelde kullanabilirsiniz. Ama buradaki örnek çok güzel ve göz alıcı.

Şal modelinin yapımına dair tüm detaylar video içerisinde açıklanmış. Şalın yapımına dair tüm detayları öğrenirseniz şal modelini birkaç gün gibi kısa bir sürede bu şal modelini yapabilirsiniz.

Tığ işi şal modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCsuaf6BIdhx39bpgko0W27g

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu