TIĞ İŞİ KUZU MOTİFLİ BEBEK BATTANİYESİ YAPIMI

İki renkli tığ işi kuzu motifli battaniye yapımı

Tığ işi ile yapılmış çok güzel bir battaniye modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Bebekleri için hazırlık yapanlar kuzu motifli battaniye modeli mutlaka göz atmanızı gereken harika bir tasarım olmuş. Bu battaniyenin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip ederek hem kız hem de erkek bebeklere bu battaniye modelini yapabilirsiniz.

Küçük motiflerle hazırlanmış battaniye modellerini sizlere sık sık gösteriyorum. Bugün göstereceğim battaniye modeli bebeklere uygun şekilde yapılmış. Bebek battaniyeleri için yapılan motiflerle üzerine hayvan figürlerinin yapılması battaniyeyi daha güzel gösteriyor. Tığ işi basit teknikler ile hazırlayacağınız motiflerle üzerini burada olduğu gibi kuzu veya başka hayvan figürleri ile süsleyip kullanabilirsiniz. Özellikle seçeceğiniz renk renk ipler ile göz alıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Tığ işi kuzu motifli battaniye yapımı için beyaz, kahverengi ve çağla yeşili renkte ipler kullanılmış. Siz kız veya erkek bebeğe göre farklı renkler kullanabilirsiniz. Tığ olarak elinizin yatkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz.

Battaniye motifi yapılırken burada bir tane beyaz örgü ipi ile kare motif yapılmış. Bu motifi yapılırken tırabzanlar kullanılmış. Sadece her sırada arttırma yapılıp motif büyütülmüş. Aynı şekilde çağla yeşili ve kahverengi ip ile de bir motif yapılmış. Daha sonra yine basit tığ işi teknikleri ile kuzu motifleri hazırlanmış. Hazırlanan bu motifler tek tek kare dilimlerin üzerine eklenmiş. Bu kareler belirli bir düzenle tığ ile birleştirilmiş. En son ise kenar süslemesi yapılıp battaniye modeli tamamlanmış.

Kuzu motifli bebek battaniyesi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu