TIĞ İŞİ MOTİF MODELLİ BEBEK BATTANİYESİ

Dolgulu Motif Modelli Bebek Battaniyesi

Bebeklerimizin soğuk havalarda üşümesini engelleyen,bebeğimizin içini ısıtan dolgu motifli bebek battaniyemizle sarabilirsiniz. Batteniyemizin modelini seçerken bebeğimizin rahat kullanabileceği şekilde modellerini seçmeliyiz. Havanın mevsimsel özelliğine göre olması gerekmektedir.

Dolgulu motifimiz görünümü göze hoş gelmektedir. Motifli bir model olduğu için boyutunu ve enini kendiniz ayarlayabiliyorsunuz. Renk seçeneğini de bebeğimizin cinsiyetine göre de kullanabilirsiniz, tamamen sizin seçiminize kalmış.

Günün çoğunu bebeklerimiz uykuda geçirmektedir. Bu yüzden dolgulu bebek battaniyesiyle bebeğimizi örtme ihtiyacı duyarız. Görselimiz de gördüğünüz üzere basit ve çok kullanışlıdır. Herkesin yapabileceği bebeğine ya da torununa öreceği güzel bir modeldir.

Tığ İşi Dolgu Motifli Bebek Battaniyesi

Dolgulu motifli battaniyemiz tığ işidir. Battaniyemizi örerken yününün seçimine dikkat etmeliyiz. Tabi ki yünümüzün seçimi de battaniyemizin modeli için çok önemlidir.

Dolgu motifli bebek battaniyemiz iki renkten oluşmaktadır. Görsel de gördüğünüz üzere lif ipi kullanılmaktadır. Dolgusu güzel durması  için lif ipi tercih edilmiştir. Motifli battaniyemizi örmek için gerekli olan aracımız tığdır. Tığımız 3 numaradır.

 

Motifimizin  orta kısmı  dolgulu olduğu için çiçeği andırmaktadır. Bu da motifimize güzellik katmaktadır. Sıkılmadan keyifle yapabileceğiniz dolgu motifli bebek battaniyesidir. Orta kısmından  dört kenarına ayrılan, dolgulu başak modeli görünümün de olan dolgu da ayrı bir güzellik katıyor.

kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC7uzflKGHMp9NqeVQk6bVwg

Görsel de ve videomuz da da izleyeceğiniz üzere zevkli, gösterişli ve kullanışlı bir battaniye örneğimizdir.

Tabi ki bu motifimiz sadece bebek battaniyesiyle sınırlı değildir. İsterseniz bir kırlent de yapabilirsiniz. Bu dolgulu motifimizi  bebek battaniyesi olarak da kullanabilirsiniz. Renk seçeneği ve kullanım alanı tamamen sizin seçeneğinize bağlıdır.

Dolgulu motifimizi dikkat ederek birleştirmemiz gereklidir köşeleri denk gelmelidir. Denk gelmezse battaniyemiz görünüşü hoş olmaz istediğimiz sonuca ulaşamayız. O yüzden her motifi ördüğümüz de dolgu sayısı ve trabzan sayıları eşit olmalıdır.

Dolgu motifli bebek battaniyemizi beğenmenizi umarım.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu