TIĞ İŞİ MUTFAK ÖNLÜĞÜNÜN TUTACAK MODELİ

Mutfak önlüğünün takımı olan örgü tutacak modeli

Daha önce sizlere tığ işi örgü ile yapılmış olan bir mutfak önlüğü modeli göstermiştim. Bugün ise sizlere bu önlüğün tutacağının yapımını da göstermek istiyorum. Tığ işi örgü tutacak modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

Çeyizleri için hazırlık yapanlara çok güzel bir örgü mutfak önlüğü modelinin yapımını göstermiştim. Bugün sizlere bu mutfak önlüğünün takımı olacak olan tutacak modelinin yapımını göstermek istedim. Bu tutacağın nasıl yapıldığına dair detaylı yapım aşaması olan videoyu sizlere aşağıda göstereceğim için kısa sürede bu modeli de yaparak güzel bir takım yapabilirsiniz.

Örgü tutacak modeli yapımı için burada önlükte olduğu gibi mor lif ipi kullanılmış. Tutacağın orta kısmı mor lif ipi ile yapılırken kenar kısımlarını çevirmek için beyaz lif ipi kullanılmış. Yine süsleme için beyaz lif ipi ile yapılan ortasında incileri olan kat katlı çiçek modeli de tutacağın orta kısmına eklenmiş.

Mutfak önlüğü için ip renginizi seçerken mutfak içerisinde kullanacağınız diğer tekstil ürünlerine veya mutfak dekorasyonunuza uygun renkler seçebilirsiniz.

Tutacak modelinin yapımı çok ama çok basit diyebilirim. Bir günde bu tutacağı yapıp çeyiziniz içerisine ekleyebilirsiniz. Tutacağın yapımı için iki tane kare motif yapılmış ve bu motifler yine örgü yardımı ile birleştirilmiş.

blank

Burada kare motif yapımına orta kısımdan başlanmış ve trabzanlar yardımı ile küçük kareler elde edilmiş. Burada her sırada yapılan arttırma ile model büyültülüp istenilen büyüklüğe gelmesi sağlanmış. Hazırlanan bu motifler birleştirilip üzerine çiçekler ve kenar kısmına ise beyaz lif ipi ile süslemeler yapılarak tutacak modeli tamamlanmış.

Tığ işi tutacak modeli çeyizler içerisine ekleyebileceğiniz farklı el işlerinden birisi. Bunun dışında sizlere çeyizlik patik, lif, şal, yelek ve dantel gibi farklı el işlerinin yapımlarını göstermeye devam ediyorum. Daha çok, yeni ve en çok beğenilen modellerin yapım aşamalarını sizlere göstermeye çalışıyorum.

Çeyizleri için hazırlık yapanlar farklı modellerin yapımlarını kolaylıkla öğrenmek istiyorlarsa sitemizde yer alan örneklere göz atabilirler. Eminim çeyizler için harika modelleri sitemizde bulacaksınız.

Tığ işi örgü tutacak modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu