TIĞ İŞİ ODA TAKIMI DANTEL MODELİ YAPIMI

Çeyizlik şık ve gösterişli oda takımı dantel modeli yapımı

Yaz yaklaşırken çeyiz hazırlıklarını hızlandıranlara bugün yapımı çok basit ama oldukça şık ve görenlerin dikkatini çekecek bir oda takımı dantel modeli göstermek istiyorum. Basit tığ işi teknikleri ile yapılan motiflerle bir araya getirilmesi ile oluşan bu dantel modeli kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz bir tasarım. Bu oya modelinin yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Oda takımları için sizlere daha önce de farklı modeller göstermiştim. Genelde oda takımı veya yatak odası takımı olarak yapılan danteller küçük motiflerin birleştirilmesi ile oluşturuluyor. Bugün göstereceğim dantel modeli de bu şekilde yuvarlak hazırlanan küçük motiflerin birleştirilmesi ile oluşturulmuş. Burada videodaki anlatımda hem motiflerin yapımı hem de birleştirme işleminin açıklanmış. Burayı takip ettiğiniz sürece sorun yaşamadan bu modeli yapabilirsiniz.

Tığ işi oda takımı danteli yapımı için burada 60 numara dantel ipi kullanılmış. Beyaz renk ile çok güzel olmuş ama krem rengi ip ile de çok güzel olacaktır. Tığ olarak 21 numara tığ kullanılmış. Siz elinizin yatkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz.

Dantel modeli yapımı için burada örnek bir anlatım yapılmış ve önce motifin yapım aşaması açıklanmış. Daha sonra birleştirme işleminin gösterilmiş. Burada yapılacak olan bir peçete 9 motifler oluşuyor. Birleştireme işlemi içinise aralara 4 tane de küçük motifler yapılmış. Modelin yapımı ilk başta zor gibi görünse de gözünüzü korkutmasın. Videoyu takip ederseniz bir süre sonra eliniz alışacak ve kolaylıkla yapabileceksiniz.

Oda takımı dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCwyJxSMpmrJ2xXBgzR_bjmA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu