TIĞ İŞİ ÖRGÜ ÇAY ALTLIĞI MODELİ YAPIMI

Tığ işi kolay çay altlığı modeli yapımı

Sizlere farklı alanlarda kullanabileceğiniz örgü modellerini göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere yemek masalarında kullanabileceğiniz çok şık tığ işi çay altlığı örgü modeli yapımı göstermek istedim. Bu modelin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Örgü kıyafet ve aksesuarlar göstermenin yanı sıra sizlere ev dekorasyonunda da kullanabileceğiniz el işlerini göstermeye devam ediyorum. Sık sık yeni dantel modellerini sizlerle paylaşıyorum. Bunun dışında mutfak masası dekorasyonunda kullanabileceğiniz supla ve bardak altlığı modellerini daha öncede sizlere göstermiştim. Bugün ise sizlere yine yapımı çok ama çok basit harika bir bardak altlığı modeli yapımı göstermek istedim.

Tığ işi bardak altlığı modeli basit tığ iş teknikleri ile yapılan oldukça kolay ama bir o kadarda şık bir model. Ben bu modeli görünce çok beğendim ve sizlerinde beğeneceğini düşündüm. Özellikle çeyizleri için hazırlık yapanlar mutfak içerisinde kullanacağı ürünlerin renklerine uygun olarak bu bardak altlıklarını yapabilir ve güzel bir uyum yakalayabilirler.

Bardak altlığı yapımı için Alize Diva markalı ipin Silky effect serisinden tercih edilmiş. Burada örnek modeller için kırmızı ve beyaz ipler kullanılmış. Bu iki ip ile de çok ama çok güzel olmuş. Kesinlikle kalın durmamış. Örgü ipi ile yapılmış gibi görünmüyor bence. Ben bu yönden çok beğendim. İpin özelliği de biraz koton özelliğinin olması.

blank

Örgü çay altlığı modeli yapımı için burada bir sihirli halka yapılıp model yapımına başlanmış. Modelin orta kısmında yuvarlak bir çiçek oluşturulmuş. Daha sonra kenar kısımlarına her bir çiçek dilimi köşesine bir kare dilim yapılmış ve çok hoş bir görünüm oluşmuş.

Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi buradaki anlatımı takip edip kolaylıkla bu modelin yapımını öğrenebilirler. Bu model ile bence daha farklı örgü işleri de yapılabilir. Yine bu ip ile yapılıp birleştirilerek bir kırlent örtüsü yapılabilir. Koton ipler ile yapılarak runner yapılabilir. Aslında motif çok şık olduğu için siz hayal gücünüze göre farklı alanlarda bu modeli kullanabilirsiniz.

Tığ işi çay altlığı modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak :https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu