TIĞ İŞİ ÖRGÜ DANTEL MODELİ YAPIMI

Tığ işi kolay dantel örgü modeli yapımı

Dantel modelleri için bugün size yine güzel bir motif göstermek istiyorum. Bu motif çiçek şeklinde yapılmış tek başına dahi kullanılabilecek olan bir tasarım. Ben görünce bu motifi çok beğendim ve sizlerle paylaşmak istedim. Tığ işi dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Dantel modelleri gösterirken sizlere daha çok farklı alanlarda kullanılabilecek olan motifleri göstermeyi seviyorum. Sadece salon takımı veya yatak odası danteli yapmak dışında bu motifleri deneyerek kırlent örtüsü veya runner gibi değişik modellerde yapabilirsiniz. Bugün size göstereceğim motifte oldukça farklı şekillerde tasarlanıp kullanılabilecek bir model.

Bu göstereceğim tığ işi dantel motifi çok güzel bardak altlığı olabilir. Burada model yapımı için Altınbaşak Maxi markalı ipten gri renkte bir dantel ipi seçilmiş. Motifi dilediğiniz renk ile yapabilirsiniz. Bu şekilde dantel ipi kullanarak da bardak altlığı yapabilirsiniz. Çeyizleri için hazırlık yapanlar bu dantel modeli ile bardak altlığı yapabilir. Su bardaklarının altına da bu motif koyulabilir.

Bu motifi coton ipler ile de yaparak günlük kullanım için hazırlayabilirsiniz. Bunun dışında motifleri birleştirip masa örtüsü de yapılabilir. Yine coton ipler ile örüp yatak örtüsü de yapabilirsiniz. Kısacası kendi zevkinize göre bu motifi yeniden tasarlayabilirsiniz.

Tığ işi dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCBO7aI1YUz1lz-QXhkikCXA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu