TIĞ İŞİ ÖRGÜ KENAR DANTEL MODELİ YAPIMI

Kolay kenar dantel modeli yapımı

Dantel modelleri için bugün size farklı yerlerde kullanabileceğiniz oldukça basit ama bir o kadarda şık bir tığ işi kenar dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Özellikle çeyizleri için hazırlık yapan ve dantel modelleri için şık ama kısa sürede yapılan modeller arayanlar bu gösterdiğim örneklere göz atmalılar. Bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Tığ işi ile yapılan dantel modelleri çeyizler içerisine mutlaka ekleniyor. Hazır olarak dantel modelleri alabilirsiniz ama bu dantel modelleri el işi olarak yapılan dantel modellerinin yerini tutmaz. Eğer çeyiziniz içerisine kolay ama şık modeller yapmak isterseniz sizlere gösterdiğim örneklere mutlaka göz atmalısınız. Bu modellerde her zaman yeni dantel modellerinin örneklerini bulup göstermeye çalışıyorum.

Kenar dantel modeli yapımı için burada Altınbaşak maxi markalı ip kullanılmış. Biliyorsunuz dantel iplerinde renk çeşitliliği oldukça fazla. Mesela bu dantel modelini havlu kenarına yapacaksanız havlu renginizde veya üzerinde bulunan desenlerin rengine uygun renklerde ip seçebilirsiniz. Tığ olarak ise elinizin yatkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz.

Bu dantel modelini el yüz havlusu veya mutfak havlusu kenarlarında kullanabilirsiniz. Özellikle günlük kullanım için hazırladığınız havluların kenarları için oldukça uygun. Yine pike yaparken veya çarşaf takımı yaparken bunların kenar süslemelerinde de kullanabilirsiniz.

Tığ işi kenar dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCBO7aI1YUz1lz-QXhkikCXA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu