TIĞ İŞİ ÖRGÜ PULLU BABET MODELİ YAPIMI

Şık ve gösterişli pullu babet modeli yapımı

Bayanlar kış aylarında ayaklarını sıcak tutmak için sık sık patikleri tercih etseler de son yıllarda örgü işi ile yapılan babetler de oldukça fazla kullanılır oldu. Bugün sizlere bende oldukça şık ve gösterişli olan pullu babet modeli yapımı göstermek istedim. Bu babetin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip ederek kısa sürede yapabilirsiniz.

Tığ ile yapılmış olan patik modellerini sizlerle sık sık paylaşıyorum. Özellikle çeyizleri için hazırlık yapanlar veya el işleri yapıp satanlar verdiğim detaylı yapım aşaması içeren videoları takip ederek en yeni modelleri örgü işleri arasına ekleyebilirler. Bugünde sizlere yine tığ işi ile yapılan ve bayanların son zamanlarda kullanmayı oldukça fazla sevdiği babet patik modelinin yapımını göstermek istiyorum.

Tığ işi babet modeli yapımı kolay olduğu için ve farklı şekillerde tasarlanabildiği için bayanlar tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Ben bugün sizlere hazır bir taban üzerine yapılmış ön kısımda pul süslemelerinin olduğu bir babet patik yapımını göstermek istedim.

Babet patiğin yapımı için burada hazır patik tabanı kullanılmış. Bu tabandan bulamıyorsanız tığ işi ile yapılmış olan patik tabanı yaparak bu babeti yapabilirsiniz. Burada patiğin ön kısmını süslemek için pullara ihtiyacınız olacak. Kullandığınız ipin rengine uygun olarak pullarınızı seçebilirsiniz. Burada ip olarak Nako pırlanta markalı ip kullanılmış. Dilerseniz patik ipi de kullanabilirsiniz. Tığ olarak 6 mm’lik bir tığ kullanılmış.

blank

Pullu babet yapımı için kullanılan hazır keçe tabanın nasıl kullanılacağı, ölçülerin nasıl ayarlanacağı video içerisinde açıklanmış. Burada 39-40 numara ayak için babet yapılmış. Yapmak istediğiniz ayak numarası için dikkat edilmesi gereken bütün detaylar video içerisinde açıklanmış. Burayı takip ederek bu babeti kısa sürede yapabilirsiniz.

Babetin yapımında basit tığ işi tekniği olan sık iğne kullanılmış. Ön kısımda pullar sık iğnelerin arasına eklenerek güzel bir görünüm elde edilmiş. Bu şekilde babet modeli yapımı tamamlanmış. Bu babet atik kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz bir örgü işi. Çeyizleriniz içerisine de bu gösterişli babeti yapabilirsiniz.

Tığ işi pullu babet modeli yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCurfH69JEGHIKMNzSkA90Dw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu