TIĞ İŞİ ÖRGÜ RUNNER MODELİ YAPIMI

Yapımı çok kolay şık ve sade örgü runner modeli

Runner modelleri için sizlere bugün oldukça şık yapımı çok basit olan bir tasarım göstereceğim. Örgü işine yeni başlayanların dahi kolaylıkla yapabileceği tığ işi örgü runner modeli renk renk örgü ipleri ile yapabileceğiniz şık bir tasarım. Bu runner modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Sizlere sık sık runner modelleri için yeni örnekler göstermeye çalışıyorum. Bu runner modellerinde dantel olarak yapılmış olarak örnekler olduğu gibi örgü işinden yapılmış olan modellerde var. Dantel ipleri ile yapılan runner modelleri çeyizler için yapabileceğiniz tasarımlar. Kalın örgü ipleri ile yapılan runner modellerini de çeyizler içerisine ekleyebileceğiniz gibi günlük kullanım için oldukça ideal. Yaz yaklaşırken evinizde küçük değişiklikler yapmak isterseniz bu runner modellerini yapabilirsiniz.

Örgü runner modeli yapımı için burada Spagetti yarn markalı ipin Slim cotton serisinden 2 yumak ip kullanılmış. Tığ olarak 4 mm lik tığ kullanılmış. Cotton ipler bu şekilde runner veya supla yapmak için oldukça ideal. Ama bu ip dışında bu şekilde düzgün duran farklı özellikteki ipleri de kullanabilirsiniz.

Runner modeli yapımı için bir sihirli halka yapılmış. Etrafına tırabzanlar yapılmış. Burada sadece tırabzanlar yapılarak model ilerliyor. Dikdörtgen şeklinde yapılan runnerın uç kısmı ise üçgenler yapılarak tamamlanıyor. Uç kısımlara ise püsküller yapılmış. Bu şekilde runner modeli tamamlanmış.

Tığ işi örgü runner modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPOwpJazF_C_OD8TwciYjcA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu