TIĞ İŞİ ÖRGÜ YAPRAK BARDAK ALTLIĞI YAPIMI

Yaprak şeklinde tığ işi bardak altlık yapımı

Son zamanlarda örgü işleri ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılır oldu. Mutfak dekorasyonda kullanabileceğiniz örgü işi için ben bugün sizlere tığ işi yaprak bardak altlığı modeli yapımı göstermek istiyorum. Bu bardak altlığının detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videodan takip edebilirsiniz.

Örgü işinden yapılan bardak altlığı ve supla modelleri benim çok hoşuma gidiyor. Özellikle genç kızlar kendileri için farklı bir örgü işi yapmak istiyorlarsa mutlaka bu bardak altlığı modellerine göz atmalılar. Bu bardak altlığı modelinin suplasını da sizlere ilerleyen günlerde göstereceğim.

Örgü bardak altlığı modeli burada sonbahara uygun renkler ile yapılmış. Siz sevdiğiniz renkleri tercih edebileceğiniz gibi mutfak eşyalarında bulunan renklere uygun olan ipleri de seçebilirsiniz. Burada olduğu gibi renk renk ipler ile yaparak da güzel bir uyum yakalayabilirsiniz.

Bu yaprakları yapmak için Spagetti yarn markasından macrome ipler kullanılmış. Burada renk renk ipler kullanılsa da siz dilediğiniz renklerde bu bardak altlığı modelini yapabilirsiniz.

blank

Tığ işi bardak altlığı modeli için öncelikle bir sihirli halka yapılmış ve etrafına trabzanlar yapılarak ilerlenmiş. Modelin tamamında trabzanlar kullanılıyor ama dikkat edilecek bir kaç küçük detay var. Bunlarda video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Model yuvarlak bir şekilde yapılsa da son sırada yapılan işlem ile yaprak şeklinde bir görünüm elde edilmiştir. Video içerisinde modelin yapımı ile ilgili tüm detaylar verildiği için burayı takip ederek sorun yaşamadan bu bardak altlığını yapabilirsiniz.

blank

Örgü yaprak bardak altlığı modeli için burada video içerisinde en başından en sonuna kadar çok güzel bir anlatım yapılmış. Her sıra sayıları ile birlikte verilmiş. Özellikle örgü işine yeni başlayanların kolaylıkla modeli öğrenmesi sağlanmış.

Burada bugün size göstereceğim bardak altlığının birde yine yaprak şeklinde olan suplaları var. Ben sizlere ilerleyen günlerde bu supla modelinin yapımını da göstereceğim. Bu sayede bu el işlerini yaparak çeyiziniz için güzel bir takım yapabilirsiniz.

Tığ işi örgü yaprak bardak altlığı yapımı için aşağıdaki videoyu takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCPOwpJazF_C_OD8TwciYjcA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu