TIĞ İŞİ PENCERELİ KARTOPU OYA MODELİ YAPIMI

Tığ işi kar topu oya modeli yapımı

Yazma kenarına yapılabilecek oldukça şık ve gösterişli bir oya modelini bugün sizlere göstermek istiyorum. Çeyizleri için hazırlık yapanlar mutlaka bu tığ işi pencereli oya modeline göz atmalılar. Oya modeli büyük bir şekilde yapılmış ve yazma kenarında dikkatleri çekecek olan bir tasarım. Bu oya modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Tığ işinden yapılmış oya modelleri için sizlere sık sık yeni tasarlanan veya iğne oyasından tığ oyasına çevrilmiş olan modelleri göstermeye çalışıyorum. Bu oya modellerini sizler renk renk oya ipleri ile yazmaların kenarlarına yaparak çeyizleriniz için harika tasarımlar oluşturabilirsiniz. Oya modellerini yeni yapmaya başlayanlar videolu anlatımlardan faydalanıp kısa sürede farklı tasarılar yapabilirler.

Yazma kenarı oya modeli yapımında burada pencereli modeller için pembe ve mavi oya ipleri kullanılmış. Orta kısımdaki kar taneleri için beyaz oya ipi kullanılmış. Birde yeşil oya ipi ile tığ batısı, oya modelleri arasındaki çimenler ve modelin yapılacağı yerdeki yuvalar yapılmış. Burada örnek bir anlatım yapılmış. Siz bu renkler ile modelin nasıl durduğuna bakarak kendi yazmalarınız için de bu renkleri seçebilirsiniz.

Oya modelinin yapımı için önce tığ batısı yapılmış. Daha sonra aradaki çimenler yapılmış. Çimen olarak burada farklı bir model yapılmış. Her pencereli model arasında belirli sayıda çimenler yapılmış. Sonra ise pencerelerin yapılacağı yerdeki yuvalar yapılmış. Bu yuvaların üzerine ise pencereli model yapılmış. Buranın yapımı size zor gibi görünebilir ama videoda verilen detaylara dikkat ederseniz sorun yaşamdan bu modeli yapabilirsiniz.

Tığ işi pencereli oya modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UC_TfGVMQ6ku47kZulpqFrYA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu