TIĞ İŞİ RENKLİ PLAJ ELBİSESİ YAPIMI

Tığ işi yapımı kolay plaj elbisesi modeli

Yazlık örgü işleri için bugün sizlere güzel bir plaj elbisesi modeli göstermek istiyorum. Renkli örgü ipleri ile yapacağınız Bu plaj elbisesini istediğiniz beden için ölebilirsiniz. Tığ işi plaj elbisesi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Plajlarda aksesuar olarak elbise kullanmayı seviyorsanız bugün göstereceğim örneğe göz atmalısınız. Plaj elbisesi için bugün size örgü işinden yapılmış bir tasarım göstereceğim. Tığ işinden yapılan bu plaj elbisesini herkes kolaylıkla yapabilir. Video içerisinde bütün detaylar açıklanmış.

Örgü plaj elbisesi modeli yapımı için burada YarnArt Jeans serisinden 4 farklı renk seçilmiş. 5 adet turkuaz mavisi, 1 adet saks mavisi, 2 tane beyaz ve 1 adette somon renk kullanılmış. Burada farklı renkler bir arada kullanılmış. Siz dilerseniz tek renk veya birkaç renk ile yapabilirsiniz. Ayrıca ip markası seçimi de size kalmış. Ya aylarına uygun ince yazlık işlerden seçeceğiniz herhangi bir markayı kullanabilirsiniz. Tığ olarak ise 3,5 numara tığ kullanılmış.

Plaj elbisesi yapılırken önce yan parçalar yapılmış. Burada sadece tırabzanlar kullanılarak küçük kare kutular yapılmış. Bu kutular ile iki tane üçgen şeklinde büyük dilim yapılmış. Sonra bu dilimlerin kenarlarından örülerek ön ve arka parçalar yapılmış. Burada sadece sıra sayılarına dikkat edip arttırmaları doğru yaparsanız sorun yaşamdan kısa sürede tekniği anlayıp elbiseyi yapabilirsiniz.

Tığ işi plaj elbisesi yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCZi7PPedi8WlVYXhllRpuiw

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu