TIĞ İŞİ RENKLİ ÜÇGEN ŞAL MODELİ YAPIMI

Tığ işi üçgen şal modeli yapımı

Şal modelleri için bugün size yapımı çok basit ama görüntüsü ile dikkat çekecek harika bir şal modeli yapımı göstermek istiyorum. Tığ işi üçgen şal modeli kullanılan ip ile dikkatleri çeken çok şık bir şal olmuş. Bu şalın yapım detaylarını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Tığ işinden yapılmış özellikle bu gün göstereceğim modelde olduğu gibi renk geçişleri olan işler ile yapılmış şal modellerini ben çok seviyorum. Bu şal modelleri günlük kullanım için çok iyi oluyor. Her zaman yanınızda çantanızda taşıyabileceğiniz aksesuarlar. Renk geçişleri olduğu için farklı kıyafetleriniz ile kullanabilirsiniz.

Üçgen şal modeli yapımı için YarnArt markasından büyük bir yumak kullanılmış. Aynı buradaki renkler ile şalı yapmak isterseniz videonun en başında ip numarası hakkında bilgi verilmiş. Bu şal modelini dilerseniz tek renk ipler ile de yapabilirsiniz. Her renk ile çok güzel olacaktır.

Şal modeli yapımında basit tığ işi teknikleri kullanılıyor. Tığ işi ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi videodaki anlatımı takip ederek bu şalı yapabilir. Şal yapımına orta kısımdan başkanmış her sırada yapılan arttırma ile şal modeli büyütülmüş. Burada dikkat edilecek detay sıra geçişlerinin nasıl yapılacağı ve arttırmaların nasıl yapılacağı. Bunlara videodaki anlatımdan dikkat ederseniz sorun yaşamadan bu şal modelini yapabilirsiniz.

Tığ işi üçgen şal modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

https://youtu.be/yjvzKsIJKlU

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCLxQX7mozMhdJT0LbKhPYug

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu