TIĞ İŞİ RUNNER DANTEL MODELİ YAPIMI

Tığ işi runner dantel modeli yapımı

Tığ işi ile yapılmış olan dantel modellerini sizlere göstermeye devam ediyorum. Bugün sizlere tığ işi runner danteli yapımı için sizlere güzel bir motif yapımı göstermek istiyorum. Bu motifin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Dantel modelinin yapımı için burada Altın başak Maxi ip kullanılmış. Renk olarak sarı renk seçilmiş. Bu dantel modelini kullanacağınız yerdeki dekorasyonunuza göre farklı renklerde yapabilirsiniz. Bu dantel modeli runner yapımı dışında masa örtüsü veya sehpa örtüsü yapımında da kullanılabilir. Motif biraz büyük olduğu için kısa sürede istenilen büyüklükte bir model elde edilebilir.

Tığ işi dantel modeli yuvarlak bir şekilde yapılıyor. Orta kısımdan başlanan dantel modelinde basit tığ işi teknikleri uygulanmış. Video içerisinde motifin yapım aşaması sırası ile sayıları ile birlikte verilmiş. Bu sayede zorlanmadan bu dantel modelini yapabilirsiniz. Tığ ile örgü örmeye yeni başlayanlar dahi modelin yapım aşamasını buradaki videolu anlatımdan öğrenebilir.

Dantel motifi belirli bir büyüklükte yapıldıktan sonra diğer motifler ile birleştiriliyor. Yine video içerisinde bu birleştirme işlemi de açıklanmış. Motifler birleştirilince aralarda boşluklar kalıyor. Yine buralar için de küçük motifler yapıp ekleyebilirsiniz. Videoda bu motiflerin birleştirmesi ve aralardaki çiçekler için şablon verilmiş. Küçük bir çiçek yapımı da videoda açıklanmış.

Tığ işi runner danteli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCBO7aI1YUz1lz-QXhkikCXA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu