TIĞ İŞİ RUNNER DANTEL MODELİ YAPIMI

Yeni ve farklı tığ işi runner dantel modeli yapımı

Çeyizleri için hazırlıkları yapanlara bugün harika bir dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Runner dantel modeli görenlerin dikkatini çekecek çeyizler içerisinde göz dolduracak olan bir model olmuş. Bu dantel modelinin detaylı yapım aşamasını aşağıdaki videolu anlatımdan takip edebilirsiniz.

Dantel modelleri için sizlere yeni ve farklı örnekler bulmaya devam ediyorum. Bugün sizlere son zamanlarda dantel işinde moda olan runner modeli yapımı göstermek istedim. El işi yapıp satanlar veya çeyizleri için hazırlık yapanlar mutlaka bu örneğe göz atmalılar. Aşağıda yer alan videolar içerisinde bu dantel motifinin nasıl yapıldığı ve birleştirme kısmı çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Tığ işi runner danteli yapımı için burada beyaz bir dantel ipi kullanılmış. Bu runner modelini dilerseniz dekorasyonunuza uygun farklı renklerde de yapabilirsiniz. Burada 50 numara beyaz dantel ipi kullanılmış. Bu ip ile çok güzel olmuş.

Runner danteli için öncelikle üç tane ayrı parça yapılmış. Bu paçalar yine basit tığ işi teknikleri ile yapılıyor. Burada örnek bir anlatım yapıldığı için parçalar küçük yapılmış. Siz yapmak istediğiniz büyüklüğe göre bu parçaları hazırlayabilirsiniz. İkinci videoda ise yapılan bu parçaların nasıl birleştirileceği yine detaylı bir şekilde açıklanmış. Burayı da takip ederek harka bir runner dantelini yapıp çeyizinizin içerisine ekleyebilirsiniz.

Tığ işi runner dantel modeli yapımı içi aşağıdaki videolu anlatımları takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCb-Ml8RCQSUfTzwehw3jGIQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu