TIĞ İŞİ SIRALI HAVLU KENARI DANTEL MODELİ YAPIMI

Sıralı havlu kenarı dantel modeli yapımı

Havle kenarına yapabileceğiniz oldukça basit ama bir o kadarda şık bir dantel modelinin yapımını bugün sizlere göstermek istiyorum. Çeyizleriniz içerisine ekleyeceğiniz havluların kenarlarını daha gösterişli bir hale getirmek için sizlere sık sık gösterdiğim dantel modellerine göz atabilirsiniz. Bugün göstereceğim sıralı havlu kenarı danteli yapımını öğrenmek için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

Dantel modelleri eskisi kadar yapılmasa da havlu kenarlarında süsleme amaçlı çok fazla kullanılıyor. Hazır modelleri eklemek yerine yapımı basit olan kısa sürede yapıp tamamlayabileceğiniz bir dantel modellini çeyizleriniz içerisindeki havluların kenarına yapabilirsiniz. Model yapımı için burada detaylı bir anlatım yer aldığından zorlanmadan modeli kısa sürede yapabilirsiniz.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için burada Ören Bayan markalı ip kullanılmış. Birde örnek model anlatımı için Yabalı marka mavi oya ipi kullanılmış. İstediğiniz renkler ve ipler ile bu modeli yapabilirsiniz. Tığ olarak elinizin yatkın olduğu bir tığı kullanabilirsiniz.

Dantel modeli enine örülerek tek parça halinde işleniyor. 30 tane zincir çekilmiş ve üzerine tırabzanlar yapılarak dantel modeli yapılmış. Burada sadece tırabzanlar yapılarak model ilerliyor ve bir desen oluşturuluyor. Bu nedenle videoda verilen anlatımı dikkatli bir şekilde takip etmelisiniz. Her bir detay video içerisinde çok güzel bir şekilde açıklanmış.

Sıralı havlu kenarı danteli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCzZjI-BmYxJDbn5lFKtNqLQ

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu