TIĞ İŞİ UÇ DANTEL MODELİ YAPIMI

Tığ işi pike veya havlu ucu dantel modeli yapımı

Dantel modelleri için bugün sizlere yine çok kullanışlı ve farklı yerlerde kullanabileceğiniz çok şık bir uç dantel modeli yapımı göstermek istiyorum. Basit tığ işi teknikleri ile yapılan bu çıtı pıtı dantel modelini aşağıda verdiğim videolu anlatımı takip ederek kısa sürede yapabilirsiniz.

Çeyizleri için hazırlık yapanlara değişik dantel modelleri göstermeye çalışıyorum. Bu dantel modellerini gösterirken hem kullanışlı olmalarına hem de şık olmalarına özen gösteriyorum. Mesela bugün göstereceğim dantel modeli pike kenarlarında, havlu kenarında, mutfak havlusu kenarında kullanılabilecek bir tasarım. Model küçük çıtı pıtı diyebileceğimiz ama şık görünen bir tasarım. Bu danteli yapmak için kolay ama abartısız gösterişli bir tasarım arıyorsanız mutlaka bu örneği incelemelisiniz.

Havlu kenarı dantel modeli yapımı için burada yapılan örnek anlatımlarda model hem dantel ipi ile hem de oya ipi ile yapılmış. Her iki ip ile de şık bir görünüm elde edilmiş. Klasik dantel ipleri yerine elinizde varsa renkli oya iplerini kullanıp bu dantel modelini yapabilirsiniz. Tığ olarak elinizin yatkın olduğu bir tığ kullanabilirsiniz.

Dantel modelinin yapımı için zincir çekilip üzerine tırabzanlar yapılarak model kurulmaya başlanmış. Model enine işlenerek devam ediyor. Videoda verilen anlatım detaylarına dikkat edip burada olduğu gibi sizde deseni oluşturabilirsiniz. Yapmak istediğiniz yerin uzunluğuna göre dantel modelini yapıp tamamlayabilirsiniz.

Uç dantel modeli yapımı için aşağıdaki videolu anlatımı takip edebilirsiniz.

videonun alındığı kaynak: https://www.youtube.com/channel/UCwyJxSMpmrJ2xXBgzR_bjmA

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu